×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jemiołuszek Świąteczny Duszek

11 grudnia 2022 @ 16:00 - 17:00

zł10

W niedzielę 11 grudnia br. o godz. 16.00 w ramach Bajkowej Niedzieli odbędzie się spektakl Teatru Banasiów pt. „Jemiołuszek Świąteczny Duszek”. Zapraszamy do filii GOK Lesznowola w Łazach, ul. Przyszłości 8.

Bilet: 10 zł / osoba
Bilety do nabycia w dniu spektaklu od godz. 15.00. Płatność tylko gotówką.
Zniżki z Lesznowolską Kartą Dużej Rodziny

Opis spektaklu:

Patrząc na wysokie, przydrożne drzewa zobaczysz czasami wplątaną w gałęzie zieloną czuprynkę. To jemioła. Ale jeśli wpatrzymy się w nią uważniej, zobaczymy maleńkiego leśnego elfa o imieniu Jemiołuszek. Skąd on tam się wziął? Rozbrykany frunął zbyt szybko i utknął między gałęziami. Radosna natura pozwala mu cieszyć się nawet z tak niewygodnej sytuacji. Jest dobrym duchem drzew.

Co roku, na Święta Bożego Narodzenia, Jemiołuszek opuszcza swoje wygodne miejsce i wędruje do ludzkich domostw, gdzie pod sufitem zawisa nieruchomo i przekazuje część swojej dobrej natury. Tym razem Jemiołuszek zagadał się z Krasnalem i nie chcąc się spóźnić frunął dwa razy szybciej niż to wolno elfom. Zahaczył o wystający konar i spadł ze zwichniętym skrzydełkiem prosto w objęcia smacznie śpiącego Misia.

Czy Jemiołuszek zdąży wznieść się nad drzewami domu Świętego Mikołaja zanim ten wyruszy z prezentami dla dzieci? Czy brak Jemiołuszka w naszym domu może wpłynąć na nasze szczęście w zbliżającym się Nowym Roku. O tym i o szczególnych właściwościach świątecznego duszka dowiemy się oglądając bajkę pt. „Jemiołuszek Świąteczny Duszek”.

Podczas spektaklu publiczność dziecięca znakomicie się bawi śpiewając piosenki z aktorami występującymi w kolorowych strojach. Piękna muzyka, kolorowe dekoracje, przystrojona świątecznie choinka, popisy aktorskie – wszystko to tworzy niesamowity nastrój zimy i świąt.

Na plakacie znajduje się blond włosy duszek, który trzyma czapkę św. Mikołaja.

Szczegóły

Data:
11 grudnia 2022
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
zł10
http://www.gok-lesznowola.pl/wydarzenie/jemiouszek-swiateczny-duszek-bajkowa-niedziela-azy,1085

Miejsce wydarzenia

Filia GOK Lesznowola w Łazach
Przyszłości 8
Łazy, mazowieckie 05-552 Poland
Telefon:
504 192 208
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia
Skip to content