×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Koncerty przy Tężni – The Pierniks

4 sierpnia @ 17:00 - 18:30

Bezpłatnie

Z cyklu Koncerty przy Tężni w niedzielę 4 sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się koncert plenerowy zespołu The Pierniks. Zapraszamy na teren filii GOK Lesznowola, ul. Lipowa 28.

W przypadku złej pogody, koncert zostanie przeniesiony do budynku filii GOK w Magdalence.

The Pierniks to po trochu reaktywacja pomysłu wspólnego grania z czasów szkoły średniej, kiedy to na początku lat ’80 Jacek i Rafał wraz z kolegami założyli zespół rockowy pod nazwą „Replay”. Wtedy wspólne granie nie wytrzymało próby czasu, ale zamiłowanie do muzyki pozostało…
Obecny The Pierniks powstał w październiku 2016 roku w okolicach Piaseczna jako przyjacielska inicjatywa dla dobrej zabawy. Początkowo pomysł angażował wiele osób przeradzając się z czasem w projekt profesjonalny. Po kilku zmianach składu ostatecznie wyłoniła się baza zespołu: Jacek Łapczyński, Rafał Bednarek i Piotr Olkuski. W maju 2018 do zespołu dołączyły wokalistki Irmina Kraszewska i Martyna Zel. W maju 2020 zespół wydał swoją debiutancką płytę „Teraz My”, zawierającą 10 autorskich utworów skomponowanych i zaaranżowanych w latach 2017-2019. Dziewięć z nich można zobaczyć w formie teledysków na kanale YouTube. W październiku 2020 Irmina zdecydowała rozstać się z zespołem. Rok później do zespołu dołączyła Katarzyna Polit ponownie odbudowując, a nawet zwiększają wokalną moc zespołu. Z The Pierniks na stałe współpracują przyjaciele wspomagając zespół artystycznie i organizacyjnie. Oprócz komponowania i grania The Pierniks angażują się w przeróżne wydarzenia lokalne, jak i te o szerszym zasięgu, występując na imprezach charytatywnych, piknikach rodzinnych, imprezach szkolnych i okolicznościowych. Już dwukrotnie (w latach 2021 i 2022) zespół grał w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla fanów w Lille (Francja).
The Pierniks to po prostu paczka przyjaciół, dla których muzyka stała się pasją, którą dzielą się i zarażają innych. Bieżące wydarzenia związane z zespołem można śledzić na Facebooku.
Więcej informacji: http://www.pierniks.pl/

 

Plakat Koncertów przy Tężni. Na obrazku znajduje się Tężnia.

Szczegóły

Data:
4 sierpnia
Godzina:
17:00 - 18:30
Koszt:
Bezpłatnie
https://www.facebook.com/events/332452953247126/

Miejsce wydarzenia

CIS Magdalenka
ul. Lipowa 28
Magdalenka, mazowieckie 05-506 Poland
Telefon:
504 192 208
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia
Skip to content