×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Koncerty przy Tężni – zespół kameralny Oktawa

28 lipca @ 17:00 - 18:30

Bezpłatnie

Z cyklu Koncerty przy Tężni w niedzielę 28 lipca o godz. 17.00 odbędzie się koncert plenerowy zespołu kameralnego Oktawa. Zapraszamy na teren filii GOK Lesznowola, ul. Lipowa 28.

W przypadku złej pogody, koncert zostanie przeniesiony do budynku filii GOK w Magdalence.

Zespół kameralny OKTAWA pod kier. Magdaleny Świderek, działający pod skrzydłami GOK Lesznowola jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Istnieje od 2007 r. (do końca 2019 r. działający pod nazwą Chór UTW OKTAWA).
Magdalena Świderek – z działalnością kulturalną związana od 1961 r., prowadząca Zespół Kameralny OKTAWA opowiada:
„W październiku 2007 roku rozpoczęłam zajęcia umuzykalniające, emisję głosu i naukę śpiewu w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Powstał w ten sposób zespół, który składał się początkowo z 8 pań, stąd nazwa OKTAWA. Wspólne zajęcia rozpoczęłyśmy od nauki kilku kolęd i pastorałek. Zachęcone uznaniem postanowiłyśmy poszerzać swój repertuar w ten sposób powstaje program „Śpiewnik polski”, nad którym wciąż pracujemy.
Wiosną 2008 roku repertuar nasz powiększył się o pieśni wielkopostne, które zaprezentowałyśmy w okresie Wielkiego Postu w kościele w Nowej Iwicznej. Występ ten zaowocował zaproszeniami do wzięcia udziału w Triduum paschalnym oraz wykonaniu kilku pieśni dla dzieci i rodziców stowarzyszonych w „Dobrej Woli”. Dalsze prace zespołu związane były m.in. z przygotowaniem występu z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja (Kościół w Magdalence), a następnie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (świetlica w Łazach). Chór OKTAWA został zaproszony do uświetnienia konferencji zorganizowanej przez Powiatowe Biuro Pracy w Piasecznie oraz kolejno w wiele ciekawych miejsc. Nadal pracujemy nad nowym repertuarem, poszerzając swoje umiejętności.”

Plakat Koncertów przy Tężni. Na obrazku znajduje się Tężnia.

Szczegóły

Data:
28 lipca
Godzina:
17:00 - 18:30
Koszt:
Bezpłatnie
https://www.facebook.com/events/356339267499087/

Miejsce wydarzenia

CIS Magdalenka
ul. Lipowa 28
Magdalenka, mazowieckie 05-506 Poland
Telefon:
504 192 208
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia
Skip to content