×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Krwawa Pętla 2023 – maraton rowerowy

27 maja 2023 @ 07:30 - 28 maja 2023 @ 17:00

Bezpłatnie

W dniach 27-28 maja 2023 r. odbędzie się maraton rowerowy pt. Krwawa Pętla 2023. Serdecznie zapraszamy!

Udział w imprezie opiera się na kilku prostych regułach:

  1. Trasę maratonu musisz pokonać rowerem napędzanym wyłącznie siłą własnych mięśni.
  2. Zgodnie z regułami samowystarczalności i równych szans dla wszystkich, możesz korzystać wyłącznie z infrastruktury dostępnej dla innych uczestników maratonu. Nie możesz natomiast mieć własnych samochodów technicznych, przepaków, punktów noclegowych czy żywieniowych. Noclegi i wyżywienie na trasie możesz organizować nie wcześniej niż po starcie maratonu.
  3. Rodzina i znajomi mogą, a nawet powinni, wspierać Cię w taki sposób, abyś cały czas był w zgodzie z regułami samowystarczalności i równych szans dla wszystkich.
  4. Możesz jechać sam albo w grupie. Wsparcie pomiędzy uczestnikami maratonu jest dozwolone, a nawet wskazane.
  5. Trasę maratonu musisz pokonać zgodnie z jej przebiegiem, który udostępniamy. Możesz  zjechać z trasy maratonu pod warunkiem, że wrócisz na nią w tym samym miejscu, w którym ją opuściłeś. Czas przejazdu liczymy nieprzerwanie od momentu startu do momentu wjechania na metę.
  6. Podczas udziału w maratonie kieruj się zdrowym rozsądkiem, obowiązującym prawem – w tym przepisami o ruchu drogowym, szacunkiem dla innych ludzi, troską o środowisko oraz regulaminem maratonu.
  7. Nikt nie zadba lepiej o Twoje bezpieczeństwo jak Ty sam.
  8. W maratonie bierzesz udział na własną odpowiedzialność, właściwie przygotowany, sprawdziwszy wcześniej swoje możliwości.

Opis trasy Krwawej Pętli:

Jak nakazuje tradycja, wiedzie ona śladem Warszawskiej Obwodnicy Turystycznej, która jest oficjalnym szlakiem wytyczonym przez PTTK. Oznacza to, że większość trasy opatrzona jest oznaczeniami – czy to na drzewach czy na słupach lub innych elementach infrastruktury. Na zdecydowanej części trasy spotkacie się z oznaczeniami szlaku czerwonego.

Maraton rozpoczynamy w podwarszawskich Łazach – pod Halą sportową w Łazach (Łazy, ul. Ks. Henryka Słojewskiego 1), gdzie zlokalizowana będzie baza startu/mety. Stamtąd ruszymy czerwonym szlakiem na północ (pokonując go zgodnie z ruchem wskazówek zegara) przez Lasy Sękocińskie i Las Młochowski do Podkowy Leśnej, za którą czeka 25 km jazdy łagodnymi w skali trasy szutrami, asfaltami i lekkim terenem aż do Zaborowa, za którym wjeżdżamy do Kampinoskiego Parku Krajobrazowego. Na tym odcinku trasy czerwone oznaczenie szlaku miejscami ustępuje kolorom: zielonemu i żółtemu. Dość powiedzieć, że w 2000 r. został wpisany na światową listę rezerwatów biosfery UNESCO. Po jego opuszczeniu Północnym Szlakiem Krawędziowym dotrzemy do mostu w Nowym Dworze Mazowieckim, którym przeprawimy się na wschodnią stronę Wisły.

Stamtąd wiślanym wałem ruszamy dalej na wschód, by następnie przez kolejno: Lasy Chotomowskie, Legionowskie i Wieliszewskie dotrzeć do Nieporętu i po przekroczeniu Kanału Żerańskiego podążać lasami nieopodal Wólki Radzymińskiej i Puszczy Słupeckiej.
Za nimi czeka nas przeprawa przez osławione Horowe Bagno. Potem, po przekroczeniu trasy S8, przez lasy w okolicach Zielonki i Rembertowa docieramy do granic Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, który inaugurujemy w Lesie Jana III Sobieskiego. Mazowiecki Park Krajobrazowy to tereny niezwykle urokliwe, ale i wymagające, co będzie tym bardziej odczuwalne, że „w nogach” będziemy mieli już niespełna 160 km. Po ok. 20 km przeprawy przez szlaki MPK czeka na nas jeden z bardziej charyzmatycznych odcinków trasy – singiel na skarpie wzdłuż Mieni. Po opuszczeniu MPK i odbiciu na zachód za Janowem, wiślanym wałem docieramy do mostu w Górze Kalwarii, którym następnie wracamy na zachodni kraniec Wisły.

Z Góry Kalwarii to już „z górki”, niemniej na pozostałych ok. 40 km trasy czeka jeszcze solidna porcja terenu, z Chojnowskim Parkiem Krajobrazowym i Lasem Komorowskim na czele, by już zaraz, za chwileczkę, zameldować się na mecie.

Informacje oraz zapisy: https://krwawa.kolo-ultra.pl/

 

Czerwony obrazek rowerzysty jadącego po pagórkach. W prawym rogu szubienica i biały napis KRWAWA.

Szczegóły

Start:
27 maja 2023 @ 07:30
Koniec:
28 maja 2023 @ 17:00
Koszt:
Bezpłatnie

Miejsce wydarzenia

Hala sportowa w Łazach
ks. Henryka Słojewskiego 1
Łazy, mazowieckie 05-552 Poland
Skip to content