×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spektakl Wietnamskiego Teatru Lalek Wodnych

29 sierpnia 2022 @ 11:00 - 12:30

Bezpłatnie

W poniedziałek 29 sierpnia br. w godz. 11.00 – 12.30 odbędzie się niezwykłe wydarzenie, przybliżające mieszkańcom gminy kulturę wietnamską wystąpi Teatr Lalek Wodnych z Wietnamu. W ramach programu obejrzymy wodny spektakl lalek, usłyszymy etniczne instrumenty muzyczne Wietnamu i będziemy mieli okazję zobaczyć ludowe tańce. Na imprezę do Wólki Kosowskiej na ul. Nadrzeczna 16 zapraszają Wólka Center i Trana Troga Hoga. Wstęp wolny!

Organizatorzy: Stowarzyszeni Wspierania Przedsiębiorczości Wólka Center, Stowarzyszenie Wietnamczyków w Polsce, Gmina Lesznowola, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli.
Teatr Lalek Wodnych jest częścią tradycji Wietnamu. Przedstawienia z udziałem lalek są powszechne na całym świecie, jednakże TYLKO w Wietnamie zamiast sceny, jest basen wodny.
Kilka słów o historii:
Teatr lalek wodnych liczy sobie ponad 1000 lat. Zrodził się w delcie Rzeki Czerwonej, gdzie coroczne powodzie skłoniły wietnamskich rolników do poszukiwania rozrywki zapełniającej czas oczekiwania na zbiory. I tak zalane wodą pola ryżowe, a nieco później miejskie sadzawki, posłużyły jako scena teatru. Szczyt popularności wodny teatr lalek przypadł na XVIII w.
Dziś przedstawienia odbywają się w specjalnie przygotowanych do tego celu basenach podzielonych na część niedostępną oczom widza, przeznaczoną tylko dla lalkarzy; scenę i miejsce dla grającego na żywo zespołu muzycznego.
Do gustu przypadają szczególnie najmłodszym, którzy żywo reagują na pluśnięcia wody w stronę publiczności.
Teatr lalek wodnych niemal zupełnie nie zmienił się od początków swojego istnienia. Każde przedstawienie wodnego teatru opiera się na kunszcie i umiejętnościach lalkarzy, którzy stoją zanurzeni po uda w wodzie, zasłonięci bambusową matą.
Spektakl Wietnamskiego Teatru Lalek Wodnych

Szczegóły

Data:
29 sierpnia 2022
Godzina:
11:00 - 12:30
Koszt:
Bezpłatnie
https://www.gok-lesznowola.pl/wydarzenie/spektakl-wietnamskiego-teatru-lalek-wodnych,1045

Miejsce wydarzenia

Hala GD6
Nadrzeczna 16
Wólka Kosowska, mazowieckie 05-552 Poland
Telefon:
504 192 208
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia
Skip to content