×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie Autorskie z Wojciechem Rogacinem o Zełenskim

14 maja @ 19:00 - 21:00

Bezpłatnie

We wtorek 14 maja br. w godz. 19.00-21.00 odbędzie się spotkanie autorskie w ramach DKK w Magdalence. Tym razem gościem będzie Wojciech Rogacin, ceniony dziennikarz i korespondent wojenny. Zapraszamy do siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Lesznowoli z siedzibą w Magdalence, ul. Lipowa 28. WSTĘP WOLNY!

  • Książka „Zełenski” jest pełną biografią prezydenta Ukrainy od jego urodzenia do pierwszych miesięcy wojny i poprzez wszystkie etapy jego życia, relacje rodzinne, szkołę, uczelnię, karierę artystyczną i polityczną pokazuje, jak kształtował się ten człowiek, który dziś jest bohaterem Ukrainy i świata.
  • Wojciech Rogacin jest dziennikarzem od 30 lat, obecnie redaktorem naczelnym “Polski Metropolii Warszawskiej” (Polska Times). Wcześniej był m.in. dziennikarzem działów zagranicznych Gazety Wyborczej i Newsweeka, korespondentem z wojny w Iraku i innych miejsc na świecie.
  • Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki z autografem autora.
Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Wawrzyniec Konarski
– profesor uczelniany, 𝙧𝙚𝙠𝙩𝙤𝙧 𝘼𝙠𝙖𝙙𝙚𝙢𝙞𝙞 𝙁𝙞𝙣𝙖𝙣𝙨𝙤́𝙬 𝙞 𝘽𝙞𝙯𝙣𝙚𝙨𝙪 𝙑𝙞𝙨𝙩𝙪𝙡𝙖, politolog, wykładowca, komentator polityczny w mediach polskich oraz w obu Amerykach i Azji; badacz zagadnień etnokulturowych i polityczno-ustrojowych w systemach demokratycznych i autorytarnych oraz wybranej problematyki w ramach najnowszej historii politycznej, a także etnopolityki, w tym nacjonalizmów i regionalizmów na tle nowożytnej perspektywy historycznej. Uczestnik ponad 200 konferencji, seminariów i paneli w Polsce i blisko 20 krajach na trzech kontynentach, członek stowarzyszeń naukowych, krajowych i zagranicznych. Autor ponad 220 publikacji w takich obszarach, jak politologia, kulturoznawstwo, medioznawstwo i stosunki międzynarodowe, opublikowanych po polsku, angielsku, chorwacku, fińsku, japońsku, niemiecku, rosyjsku, słowacku i ukraińsku.
Na zdjęciu prezydent Ukrainy

Szczegóły

Data:
14 maja
Godzina:
19:00 - 21:00
Koszt:
Bezpłatnie
https://bp-lesznowola.pl/event/spotkanie-autorskie-z-wojciechem-rogacinem-o-zelenskim/

Miejsce wydarzenia

Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli z siedzibą w Magdalence
ul. Lipowa 28
Magdalenka, mazowieckie 05-506 Poland
Telefon:
22 736 19 34
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia
Skip to content