×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie Klub Podróżnika PO HORYZONT – Zanzibar

11 stycznia 2023 @ 19:00 - 20:00

Bezpłatnie

W środę 11 stycznia 2023 r. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Klubu Podróżnika Po Horyzont – Zanzibar. Zapraszamy do filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Wstęp wolny!

Zanzibar – gdzie Afryka spotyka się z Orientem

Zaczyna się od zachwytu. Oczy chłoną barwy kobiecych strojów i niewiarygodne błękity i turkusy oceanu. Nos chciwie podąża za smużkami nieznanych zapachów. W ustach boski smak mango rozgrzanego słońcem. Potem pojawia się zadziwienie. Kobiety w afrykańskich kangach mijają się z tymi w czarnych buibui. Twarze ciemne jak heban i złociste jak skórka chleba pozdrawiają się uprzejmym Habari. Mocna kawa w arabskich czarkach pachnie kardamonem z Wysp Korzennych, a głos bębnów miesza się z dźwiękami perskiej liry kanun. Gdzie właściwie jesteśmy? W Afryce czy Arabii, a może w Persji albo w Indiach? To Zanzibar – serce wybrzeża Suahili i starej kultury tworzonej od 20 wieków przez Afrykanów oraz żeglarzy i kupców, których łodzie przygnały tu łaskawe monsuny. Otwarci i ciekawi siebie nawzajem wymieniali towary, mieszali języki, wierzenia, zwyczaje, smaki, zapachy, stroje, muzykę. I stworzyli klejnot – kulturę Suahili, która wzięła to, co najlepsze z tradycji Afryki i Orientu.

Zapraszam w podróż po zapachach i smakach, na spotkania z rybakami,  szkutnikami i zanzibarskimi mrembo, na podwodne pola alg, tradycyjne wesele i sekretny rytuał unyago, do domów moich zanzibarskich przyjaciół, na zdjęcia i opowieści ze świata Suahili.
Beata Lewandowska-Kaftan

 

Na zdjęciu widać łódkę na wodzie, na której znajdują się mężczyźni.

Szczegóły

Data:
11 stycznia 2023
Godzina:
19:00 - 20:00
Koszt:
Bezpłatnie
http://www.gok-lesznowola.pl/wydarzenie/zanzibar-klub-podroznika-po-horyzont,1093

Miejsce wydarzenia

Filia GOK Lesznowola Mysiadle
Topolowa 2
Mysiadło, Mazowieckie 05-500 Poland
Telefon:
504 192 208
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia
Skip to content