×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy malarstwa Elżbieta Jóźwik „Ole! Olej!”

22 stycznia 2023 @ 17:00 - 19:30

Bezpłatnie

W niedzielę 22 stycznia 2023 r. o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Jóźwik „Ole! Olej!”. Zapraszamy do Galerii Okno w filii GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

Elżbieta Jóźwik
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Mieszka w Piasecznie od 2007 r., a zawodowo związana z Warszawą. Współpracowała przy projektach budynków m. in. Biblioteki i Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego na warszawskim Powiślu, Sądu Najwyższego na pl. Krasińskich. Od 2004 roku pracuje w Wydziale Architektury i Budownictwa Urzędu Dzielnicy Śródmieście w Warszawie, a od 2014 jest naczelnikiem tego wydziału. W 2011 roku powróciła do swojej dawnej pasji twórczej – rysunku i malarstwa, najpierw poprzez regularne uczestnictwo w zajęciach rysunkowych i malarskich w Domu Kultury w Piasecznie. W tym czasie samodzielnie pracowała nad serią rysunków inspirowanych Kielecką Szkołą Krajobrazu, a w szczególności twórczością fotografika Pawła Pierścińskiego. Wzięła udział w I edycji Akademii Otwartej na warszawskiej ASP w roku akademickim 2017/2018, a także w plenerach organizowanych przez dr hab. Joannę Trzcińską, wykładowcę łódzkiej ASP, oraz Pracownię Słomczyn, założoną przez Aleksandra Ryszkę, asystenta w pracowni prof. Stanisława Baja na warszawskiej ASP. Od 2020 roku aktywny członek Oddziału Mazowieckiego Związku Artystów Plastyków. Obecnie jest studentką podyplomowych studiów na kierunku „Tworzenie dzieł malarskich i rysunkowych” na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Twórczo mierzy się z technikami rysunkowymi i malarskimi o różnorodnej tematyce – od pejzaży, martwej natury do studium człowieka.

Wystawy:
Indywidualne 

2014 
„Po godzinach”, Galeria „Na Piętrze” UD Śródmieście

2015
„Po godzinach”, OSiR na Polnej

2016 
„Krajobraz – Twoje i moje nastroje”, Galeria na „Na Piętrze” UD Śródmieście

2022 
„Jestem!” – Elektrownia Powiśle, Urząd Dzielnicy Śródmieście

Wybrane zbiorowe

2019 
Ustka 2018, Galeria na Smolnej DK Śródmieście, Galeria „Na Piętrze” w Urząd Dzielnicy Śródmieście

2021
„ Kobiece światoprzestrzenie”, GOK Lesznowola
„Wielkie marzenia w niedużych przestrzeniach” wystawa jubileuszowa Mazowieckiego Oddziału Związku Artystów Plastyków, Fabryczka Wołomin
„Jesteśmy” wystawa Mazowieckiego Oddziału Związku Artystów Plastyków, Elektrownia Powiśle
„Myśli i uczucia” – wystawa Mazowieckiego Oddziału Związku Artystów Plastyków, Międzypokoleniowe Centrum Edukacji w Wilanowie

2022 
„Z pasji” wystawa Mazowieckiego Oddziału Związku Artystów Plastyków, Elektrownia Powiśle
„Limitless nature” –Galeria g3 artcontemporain, Bruksela
“Fête de l’Europe” – Maison de l’Europe, Nantes
“Ziemia nasza …” – doroczna wystawa ZAP, Fabryczka Wołomin
“Człowiek w malarstwie współczesnym” – DK Uśmiech, Ożarów Mazowiecki
„Krajobraz polski” – DK Mysiadło

OLE! OLEJ!

Wystawa prezentuje obrazy powstałe w latach 2021 i 2022 w technice olejnej. Autorkę inspiruje głównie natura, bo też większość prezentowanych prac zostało namalowanych na plenerach malarskich letnich i zimowym. Autorka podejmuje także próby przełożenia naturalnych form na język geometrii.
Wśród prezentowanych obrazów znalazło się też kilka z cyklu „Zero waste – Resztki z palety”. Idea ta powstała przypadkiem z chęci twórczego użycia farb pozostawionych na palecie po malowaniu obrazu właściwego. W ten sposób powstają lekkie i pozbawione szczegółów obrazy na kartonie.

 

Logo Gminnego Ośrodka Kultury. Kolorowe obrazy Elżbiety Jóźwik.

Szczegóły

Data:
22 stycznia 2023
Godzina:
17:00 - 19:30
Koszt:
Bezpłatnie
http://www.gok-lesznowola.pl/wydarzenie/elzbieta-jozwik-wystawa-malarstwa-ole-olej,1095

Miejsce wydarzenia

Siedziba GOK Lesznowola w Starej Iwicznej
ul. Nowa 6
Stara Iwiczna, Mazowieckie 05-500 Poland
Telefon:
504 192 208
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia
Skip to content