×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisażu wystawy pt. Żadnej Przemocy

16 stycznia 2023 @ 17:00 - 20:00

Bezpłatnie

W poniedziałek 16 stycznia 2023 r. o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy pt. Żadnej Przemocy. Zapraszamy do sali CIS w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Magdalence, ul. Lipowa 28. Wstęp wolny!

W trakcie wernisażu posłuchać będzie można wykładu „Rodzicielstwo w nurcie Porozumienie bez Przemocy”, który poprowadzi psycholog pani Anna Czuba. Organizatorzy mają nadzieję, że wystawa przyczyni się do pełniejszego zrozumienia, dlaczego kary cielesne nie są dobrą metodą wychowawczą.

Doświadczenie przemocy ma wiele negatywnych konsekwencji dla dziecka – zaburza jego rozwój umysłowy, emocjonalny i społeczny, a skutki doświadczanej traumy mogą trwać latami. Dlatego tak ważne jest zapobieganie przemocy wobec dzieci i wczesna identyfikacja zagrożeń ich bezpieczeństwa. Psycholog poleci rodzicom literaturę z półek biblioteki związaną z tematyką wydarzenia.

Spotkanie ma na celu także przypomnienie twórczości Astrid Lindgren w związku z przypadającą na 28 stycznia – 21. rocznicą jej śmierci.

W 1978 roku Astrid Lindgren otrzymała Pokojową Nagrodę Księgarzy Niemieckich. Podczas ceremonii wręczenia nagrody wygłosiła płomienną mowę przeciwko przemocy, zwłaszcza wobec dzieci. Wyraziła głęboką tęsknotę ludzi za pokojem na świecie oraz wskazała na mechanizmy powstawania przemocy, którym każdy z nas może przeciwdziałać. Podczas spotkania planujemy ekspozycję z cytatami z przemówienia.

Logo Gminnej Biblioteki Publicznej i Herb Gminy w górnym prawym rogu.

Szczegóły

Data:
16 stycznia 2023
Godzina:
17:00 - 20:00
Koszt:
Bezpłatnie
http://bp-lesznowola.pl/zapraszamy-na-wystawe-pt-zadnej-przemocy/

Miejsce wydarzenia

Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli z siedzibą w Magdalence
ul. Lipowa 28
Magdalenka, mazowieckie 05-506 Poland
Telefon:
22 736 19 34
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia
Skip to content