Po rezygnacji z funkcji Skarbnika Gminy Lesznowola pani Doroty Czajkowskiej, Wójt Marta Natalia Maciejak zarekomendowała na to stanowisko dotychczasową Zastępczynię Skarbnika Jolantę Jabłonkowską. Podczas XIX sesji Rady Gminy, która odbyła się w czwartek 3 lipca, radni jednogłośnie podjęli uchwałę o powierzeniu funkcji Skarbnika Jolancie Jabłonkowskiej.
Jolanta Jabłonkowska pracuje w Urzędzie Gminy Lesznowola od 1 września 2021 r. Zaczynała od stanowiska Głównego Specjalisty w Referacie Realizacji Budżetu. 1 października ubiegłego roku otrzymała awans wewnętrzny na stanowisko Zastępcy Skarbnika.
Wcześniej była zatrudniona w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Od 2007 roku pracowała w Wydziale Finansów jako Inspektor Wojewódzki, od 2013 roku była Kierownikiem oddziału (najpierw w Wydziale Finansów, Certyfikacji i Rozwoju Regionalnego – Oddział Informacji Zarządczej, a potem w Wydziale Finansów i Budżetu – Oddział Planowania i Inwestycji). Od 2021 roku Jolanta Jabłonkowska pełniła funkcję Zastępcy kierownika oddziału w Wydziale Finansów i Budżetu – Oddział Planowania i Sprawozdawczości.
Jolanta Jabłonkowska ukończyła Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Warszawie. W 2017 roku uzyskała kwalifikacje głównego księgowego. Swoje kompetencje zawodowe podnosiła, uczestnicząc w różnych szkoleniach, w tym z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, kierowania zespołem, kontroli zarządczej, finansów publicznych czy ustawy o rachunkowości.




