Szanowni Mieszkańcy,
W związku z ostrzeżeniami wydanymi przez IMGW oraz alertami wydanymi przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa związanymi z załamaniem pogody, intensywnymi opadami deszczu, silnym wiatrem i burzami prosimy o zabezpieczenie, w miarę możliwości własnych posesji, zwłaszcza piwnic i garaży, gdzie do takich sytuacji wcześniej już dochodziło.
Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Lesznowola odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego omówiono potencjalne zagrożenia oraz działania prewencyjne, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym Mieszkańcom.
Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz odpowiednie służby monitorują sytuację i są przygotowane do szybkiej reakcji w przypadku zagrożenia.
Ważne:
- w razie konieczności podjęcia działań ratowniczych dzwonić pod numer alarmowy 112 lub 998,
- awarie sieci energetycznej koniecznie zgłaszać poprzez numer systemowy – Pogotowie Energetyczne 991,
- pilnie śledzić komunikaty RCB, komunikaty alarmowe SMS pochodzące z systemów rządowych i gminnych,
- zabezpieczyć posesje – sprawdzić drożność rynien i kanalizacji deszczowej,
- przygotować się na ewentualne przerwy w dostawie prądu,
- mieć naładowane telefony,
- przekazywać wyłącznie sprawdzone informacje, unikając dezinformacji, szczególnie w mediach społecznościowych,
- solidarnie wspierać innych członków lokalnej społeczności,
- współpracować ze strażą pożarną, nie utrudniać działań,
- korzystać ze sprawdzonych informacji i porad Rządowego Centrum Bezpieczeństwa: https://www.gov.pl/web/rcb/poradnik-bezpiecznych-zachowan.
Prosimy o śledzenie komunikatów i zachowanie ostrożności.




