×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 2 min.

20 lat temu, 1 maja 2004 Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, Słowacją, Słowenią i Węgrami została pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Było to największe w historii rozszerzenie UE. O wejściu do UE zdecydowało ogólnopolskie referendum. W gminie Lesznowola 75% mieszkańców opowiedziało się za wejściem Polski do UE. Przeciw było 25%. Frekwencja wyniosła 64%. W dwudniowym głosowaniu wzięło udział 6600 mieszkańców na 10250 uprawnionych.

Jako obywatele UE korzystamy z podstawowych rzeczy, które uważamy za oczywiste. Korzystamy z pokoju na naszym kontynencie, z bycia częścią jednej z największych gospodarek świata oraz ze swobody życia w innych państwach UE i podróżowania po nich. Ale korzystamy również z mniej oczywistych, codziennych rzeczy, które zmieniają nasze życie na lepsze.

Przez 20 lat, dzięki wymianie doświadczeń, współpracy, pozyskanym środkom europejskim oraz zaangażowaniu różnych środowisk wokół europejskich wartości, nasz kraj przeszedł zmianę. Pozyskiwanie środków pozabudżetowych stało się ważnym elementem wspierającym możliwości finansowe jednostek samorządu terytorialnego. 

Gmina Lesznowola również wykorzystuje tę szansę, jaką daje nam członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Aktywnie korzysta ze środków unijnych, zarówno inwestycyjnych, jak również o charakterze społecznym, których celem jest poprawa jakości życia społecznego i niwelowania wszelkich nierówności.

Szczegółowe informacje o projektach zrealizowanych w Gminie Lesznowola z udziałem środków Unii Europejskiej znajdą Państwo pod adresem: https://lesznowola.pl/projekty-ze-srodkow-ue/

Skip to content