×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 2 min.

19 grudnia w filii Gminnego Ośrodka Kultury w Mysiadle odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XI edycji Gminnego Konkursu Plastycznego „Anioły”, połączone z Wernisażem wystawy.

Konkurs jest skierowany do uczniów z klas 0-IV, a prace oceniane w podziale na trzy kategorie wiekowe. W tegorocznej edycji tematem przewodnim Konkursu były pory roku – zadaniem uczestników było stworzenie Anioła, który swoim wyglądem będzie utożsamiał konkretną porę roku.

Nadesłano 149 prac, zaś Jury przyznało nagrody oraz wyróżnienia 16 uczestnikom.

W wydarzeniu brała udział pani Agnieszka Huber – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Iwicznej, która w imieniu Jury podsumowała konkurs, wręczyła dyplomy i nagrody laureatom oraz pogratulowała wszystkim uczestnikom wspaniałych pomysłów i udziału w Konkursie. Oprawę artystyczną wydarzenia przygotowało Przedszkole Nutka. Po  świątecznym występie przedszkolaków oraz wręczeniu nagród, dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do sali wystawowej Galerii Pasaż, gdzie wyeksponowano konkursowe prace. 

Konkurs jest organizowany corocznie od jedenastu lat, jego pomysłodawcą był nieżyjący już nauczyciel z SP Nowa Iwiczna – pan Marek Ciężkowski. Mimo że to już 11. edycja Konkursu, cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem. Jak podkreślają przedstawiciele organizatorów – Szkoły Podstawowej w Nowej Iwicznej i Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli – temat jest wdzięczny i wyjątkowo lubiany przez dzieci. Każdego roku prace zgłaszane do konkursu są oryginalne, pomysłowe i wzruszające. Uczniowie, którzy brali udział w pierwszej edycji są już dorosłymi osobami.

Wystawę można zwiedzać do połowy stycznia 2023 r. Serdecznie zapraszamy do Galerii Pasaż w Mysiadle przy ul. Topolowej 2. 

Lista laureatów dostępna jest na stronie GOK Lesznowola: http://gok-lesznowola.pl/wydarzenie/xi-edycja-gminnego-konkursu-plastycznego-anioy-2022,1070

 

Na szybie plakat promujący wystawę, w tle widać wyeksponowane na ścianach prace plastyczne.
Dzieci na scenie, świąteczne dekoracje.

Uroczyste rozdanie nagród urozmaicił występ dzieci z Przedszkola Nutka.

Świąteczne dekoracje, dzieci, pani w białym białym kostiumie wręcza dyplom dziecku stojącemu tyłem do widza.

W imieniu organizatorów dyplomy wręczała Wicedyrektor SP Nowa Iwiczna – pani Agnieszka Huber.

Dzieci i dorośli na scenie, ciemne tło.

Laureaci Konkursu z Organizatorami.

Sala, dzieci i dorosłe osoby oglądają prace plastyczne wywieszone na ścianach sali.

Wernisaż wystawy Anioły edycja 2022.

Figurka anioła z brązowymi włosami i w niebieskiej sukience.
Figurka anioła wykonana z materiałów w kolorze białym, na tle niebieskiej kartki.
Rysunki aniołów na ścianie, na górze napis LAUREACI KONKURSU
Prace plastyczne - figurki aniołów wykonane przez dzieci.
Trzy osoby w pomieszczeniu, od lewej mężczyzna w marynarce, kobieta w białym kostiumie i kobieta ubrana na czarno.

Przedstawiciele organizatorów Konkursu: Jan Drewicz z GOK Lesznowola, Wicedyrektor SP Nowa Iwiczna Agnieszka Huber i Małgorzata Woźniak-Kłoda – pedagog z SP Nowa Iwiczna.

Skip to content