×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 1 min.

Szanowni Państwo,

Właściciele nieruchomości w Gminie Lesznowola!

 

Uprzejmie przypominam o obowiązku utrzymania we właściwym stanie drzew rosnących na nieruchomościach bezpośrednio sąsiadujących z pasem drogowym. Zarówno drzewa jak i krzewy należy poddawać okresowej podcince tak, aby gałęzie nie przerastały poprzez ogrodzenia w pas drogowy dróg i nie zasłaniały widoczności na jezdni.

Obecnie gałęzie wielu drzew rosnących na nieruchomościach zlokalizowanych wzdłuż ciągów komunikacyjnych przerastają ogrodzenia posesji ograniczając przestrzeń pasów jezdnych, chodników i ścieżek pieszo-rowerowych, stwarzając tym samym zagrożenie dla ruchu drogowego oraz pieszych i rowerowych użytkowników dróg. Ponadto, w czasie wichur czy burz z gradem, zwisające gałęzie drzew mogą spadać na przejeżdżające samochody lub też na budynki mieszkalne znajdujące się w sąsiedztwie.

Bardzo proszę o zrozumienie powagi sytuacji i podjęcie działań celem likwidacji przerastających z Państwa nieruchomości gałęzi drzew tak, aby nie stanowiły bezpośredniego zagrożenia dla ruchu drogowego i innych mieszkańców.

 

 Z wyrazami szacunku

(-) Mirosław Wilusz

Zastępca Wójta Gminy Lesznowola

 

Skip to content