×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 4 min.

W niedzielę 16 października odbyła się VIII już edycja popularnego i cieszącego się dużym zainteresowaniem lesznowolskiego Biegu po Dynię. Imprezą towarzyszącą jak co roku było gminne Święto Dyni. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia!

W pogodny niedzielny poranek imprezę biegową oficjalnie otworzyli Zastępca Wójta Mirosław Wilusz wraz z Zastępcą Wójta Marcinem Kanią, Radnym Jerzym Wiśniewskim, Dyrektorem Centrum Sportu Rafałem Skorkiem i Prezes Fundacji Kochaj Życie Małgorzatą Nowotnik.

Po powitaniu licznie zabranych uczestników i życzeniach udanej zabawy w duchu rywalizacji fair play, biegi rozpoczęły się od kategorii dla dziewczynek (48 uczestniczek) i chłopców (43 uczestników) z rocznika 2019-2016 na dystansie 100 m. Następnie na linii startu stanęły dzieci nieco starsze – dziewczynki i chłopcy z roczników 2015-2014 (27 uczestniczek i 47 uczestników) i 2013-2012 (28 uczestniczek i 32 uczestników). Zawodnicy z tej kategorii wiekowej mieli do pokonania dystans 300 m. Drugi raz tyle – czyli 600 metrów biegły dziewczynki i chłopcy z rocznika 2011-2010 (22 uczestniczek i 26 uczestników). Z dystansem 1000 m zmierzyła się młodzież z rocznika 2009-2008 (14 uczestniczek i 7 uczestników). 

Biegi poszczególnych grup wiekowych zakończył organizowany po raz kolejny – bieg Fundacji Zdrowia i Kultury „Kochaj Życie”, której podopiecznymi są dzieci z ciężkimi wadami ortopedycznymi.

Atrakcją główną był bieg na 5 km, którego trasa biegła ulicami: Gminną, Oficerską, Jedności, Poprzeczną i Szkolną. Na starcie stanęło 174 zawodników, natomiast do mety dobiegło 172.  Najlepszy czas (15:44) uzyskał Krzysztof Wasiewicz. Jako drugi na metę przybiegł Adam Wasilewski, który uzyskał czas (16:54), a. jako trzeci linię końcową przekroczył Igor Nowakowski z wynikiem 17:48. Najlepszą z pań była Maja Górka, która przybiegła na metę z piętnastym wynikiem (19:58). W biegu brał udział także Wicewójt Marcin Kania, który wystartował z numerem 453. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Zgodnie z tradycją wszyscy zawodnicy na mecie otrzymali pamiątkowy medal w kształcie dyni. Dekoracja osób, które wywalczyły miejsce na podium odbyła się po biegu głównym. Laureaci odebrali pamiątkowe szklane statuetki oraz dynie z rąk Skarbnik Marty Sulimowicz, Radnej Magdaleny Łyszcz oraz Zastępcy Wójta Marcina Kani. Następnie odbyło się wręczenie nagród w trzech kategoriach w konkursie dla dzieci na najładniejszą dynię – Przewodniczącą komisji konkursowej oceniająca prace była Radna Marta Maciejak. Konkurs na najładniejszą dynię to jeden z licznych atrakcji Lesznowolskiego Święta Dyni. Dodatkowo dzieci mogły wziąć udział w warsztatach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną, zrobić tatuaż brokatowy, kupić tanią książkę czy zakręcić kołem fortuny. Na Święcie było też dużo stoisk, gdzie można było kupić ciasta i przysmaki z dyni, produkty regionalne i mnóstwo różności.

Na obrazku znajduje się czterech mężczyzn i jedna kobieta.
Dzieci rozgrzewają się na boisku piłkarskim.
Dziewczynki wbiegają na metę.
Chłopcy biegną do mety.
Dużo osób chodzi po bierzni. W tle widać baner Gminy Lesznowola i szkołę.
Chłopcy z rocznika 2011-2010 startują w
Kobieta i mężczyzna w koszulkach biegowych na stadionie.
Prezes Fundacji Kochaj Życie - pani Małgorzata Nowotnik przemawia na mecie.
Tegoroczny samochód Biegu po Dynię (HUAWEI SERES) na bierzni.
Zawodnicy biegu głównego przygotowują się do startu.
Wiele osób biegnie na bierzni.
Osoby na obrazku biegną z wózkami dziecięcymi.
Bieg po Dynię, zawodnicy na trasie
Samochód przekracza lini mety z wynikiem 15:38
Pierwszy zawodnik na mecie ma wręczny medal.
Pierwsza kobieta na mecie.
Para biegnie z wózkiem po bierzni.
Wręczenie statuetek trzem najlepszym kobietom w biegu.
Wręczenie statuetek trzem najlepszym mężczyznom w biegu.
Zwycięzcy konkursu na NAJŁADNIEJ POMALOWANA DYNIĘ
Nagrodzenie uczestników konkursy na Najładniej Pomalowana Dynię
Stoiska na Święcie Dyni.
Stoisko z mięsem, wędliną, chlebem, owocami i jajkami.
Stoisko Koła Gospodyń z Lesznowoli.
Rękodzieło na jednym ze stoisk.
Stoisko z tajskimi lodami i bubble tea.
Stoikso Fundacji Kochaj Życie, koło fortuny oraz nagrody
Stoisko Gminnej Biblioteki Publicznej.
Konkurs zdobienia dyń.
ozdobione dynie przez dzieci
Stoisko Gminnego Czystego Powietrza.
Na zdjęciu znajdują się dwie kobiety i mężczyzna.
stoisko z koszykami
Na obrazku znajduje się dużo osób i stoisk.
Żywy Herb Gminy Lesznowola chodzi między stoiskami.
dynie i sopek siana
Tegoroczne medale z Biegu po Dynię.
Skip to content