×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 2 min.

Dzieci mieszkające na terenie Gminy Lesznowola mogą wziąć udział w bezpłatnym projekcie „Dziecięcy Równy Start” realizowanym w NEURO Przychodni Specjalistycznej – Oddział Zamienie.

Program oferuje bezpłatną diagnostykę u specjalistów: logopedów, fizjoterapeutów, neurologopedów oraz terapeutów integracji sensorycznej.

Czym dokładnie jest program „Dziecięcy Równy Start”?

To inicjatywa, która ma na celu wsparcie rozwoju dzieci w Gminie Lesznowola poprzez dostęp do wielospecjalistycznej diagnostyki, wczesne rozpoznawanie ewentualnych trudności i udzielenie wsparcia terapeutycznego.

Specjaliści są gotowi pomóc w obszarach takich, jak:

  • logopedia – wsparcie w rozwoju mowy i komunikacji, wady wymowy, jąkanie, mutyzm wybiórczy, zaburzenia przetwarzania słuchowego (APD), trudności w nauce, dysleksja, neofobie żywieniowe, terapia zaburzeń jedzenia,
  • fizjoterapia – pomoc w poprawie sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej, apraksja, diagnostyka wad postawy,
  • neurologopedia – rehabilitacja dla dzieci z trudnościami w rozwoju mowy i komunikacji o podłożu neurologicznym (spektrum autyzmu, afazja dziecięca, niepełnosprawności sprzężone, zespoły genetyczne),
  • terapia integracji sensorycznej (SI) – pomoc w radzeniu sobie z problemami związanymi z przetwarzaniem sensorycznym.

Kto może skorzystać z akcji?

„Dziecięcy Równy Start” jest dostępny dla dzieci w wieku od 1. dnia życia do 16. roku życia mieszkających na terenie Gminy Lesznowola. Jeśli zauważacie, że Państwa dziecko potrzebuje pomocy – diagnostyki w jednym z wyżej wymienionych obszarów, zachęcamy do skorzystania z udziału w Programie.

Jak się zarejestrować?

Aby skorzystać z bezpłatnej diagnostyki niezbędny jest kontakt pod numer telefonu: +48 699 980 499.

Ważne: Liczba miejsc jest ograniczona.

 Gdzie?

Program jest realizowany w NEURO Przychodni Specjalistycznej – Oddział Zamienie, ul. Edisona 3 lok. 1U, 05-500 Zamienie.

Program „Dziecięcy Równy Start” to wspólna inicjatywa NEURO Przychodni Specjalistycznej – Oddział Zamienie i Gminy Lesznowola. Naszym wspólnym celem jest wsparcie rozwoju i dobrostanu najmłodszych mieszkańców naszej Gminy.

Dajmy naszym dzieciom równy start w życiu!

Więcej informacji na stronie – https://neuroprzychodnia.com.pl/

Po prawej stronie znajduje się zdjęcie placówki medycznej.
Na dole obrazka znajduje się Herb Gminy Lesznowola.
Skip to content