×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 2 min.

W dniu 22 listopada br. odbyła się III edycja Powiatowo-Gminnego DNIA SENIORA, tym razem zorganizowana w partnerstwie z Gminą Lesznowola. Wydarzenie to zgromadziło w Hali Sportowej w Mrokowie rekordową liczbę uczestników – ponad 300 Seniorek i Seniorów.

Gości powitały pani Ewa Lubianiec – Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego oraz pani Maria Jolanta Batycka -Wąsik -Wójt Gminy Lesznowola, podkreślając wyjątkowy charakter tego wydarzenia i życząc Seniorkom i Seniorom długich lat w zdrowiu oraz pogody ducha, miłości i szacunku od bliskich. Wydarzenie, które poprowadził Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli Piotr Kulczycki, uświetnił  koncert zespołu Winyl Band z programem pt. „Cóż bez miłości warty byłby świat… czyli o miłości w stylu retro…„ Romantyczne i zabawne, klimatyczne i nastrojowe piosenki zachęciły gości  do wspólnego śpiewu oraz tańca. Po koncercie  zaproszono Seniorów na poczęstunek przygotowany przez Gminę Lesznowola.

Wspólne świętowanie Dnia Seniora to nie tylko okazja do integracji  środowiska senioralnego, ale również promowania profilaktyki zdrowia. W tym roku swoje stoiska  informacyjne ustawili:

  • Powiat Piaseczno i Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej promujące profilaktykę zdrowia psychicznego,
  • Kobiety w Centrum Mazowsze oddział w Lesznowoli – promujące profilaktykę onkologiczną, przeprowadziły szkolenie z samobadania piersi i jąder;
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli promująca czytelnictwo i trening pamięci.

Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólne świętowanie i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane w naszej Gminie dla środowiska senioralnego.

Janina Szulowska

Koordynator Polityki Senioralnej

Relacja filmowa z wydarzenia dostępna jest na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=Jmt56vadNiM

Dzień Seniora w Mrokowie - powitanie ze sceny
Powiatowy Dzień Seniora w Mrokowie - scena
Powiatowy Dzień Seniora w Mrokowie - widownia
Powiatowy Dzień Seniora w Mrokowie - widownia
Powiatowy Dzień Seniora w Mrokowie - koncert
Powiatowy Dzień Seniora w Mrokowie - stoiska
Powiatowy Dzień Seniora w Mrokowie - stoiska
Powiatowy Dzień Seniora w Mrokowie - koncert
Skip to content