×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 1 min.

W dniach o 18 – 21 października 2022 roku, w ramach projektu “Erasmus +”, Gminę Lesznowola odwiedziła grupa francuskich nauczycieli ze szkół w Strasburgu. Goście odwiedzili każdą z lesznowolskich szkół, gdzie mogli obserwować pracę w klasach wielokulturowych, wymienić się doświadczeniami z nauczycielami oraz dyrektorami szkół. Francuscy nauczyciele mieli okazję dowiedzieć się, jak lesznowolskie placówki oświatowe wspierają nie tylko sam proces dydaktyczny, ale i integrację uczniów przybywających z zagranicy z polskimi uczniami. Nauczyciele ze Strasburga byli pod ogromnym wrażeniem zarówno zaplecza dydaktycznego każdej ze szkół, wyposażenia sal lekcyjnych, jak i organizacji kształcenia i zarządzania wielokulturowością.

W trakcie wizyty w naszej gminie goście z Francji spotkali się również z dyrektorem Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych, Jackiem Bulakiem. W trakcie spotkania Francuzi mieli okazję poznać bliżej strukturę i organizację lesznowolskiego systemu oświatowego, zasady jej finansowania, zatrudniania, wynagradzania i awansu zawodowego nauczycieli. Szczególnie wiele pytań dotyczyło zarówno wielokulturowego charakteru naszej gminy, metod pracy z uczniami obcokrajowcami jak i organizacji pomocy psychologiczno – pedagogicznej w lesznowolskich szkołach.

Wizytę francuskich nauczycieli w Gminie Lesznowola koordynowała Michalina Jarmuż – psycholożka wielokulturowa oraz dr Anna Mikulska – ekspertka ds. glottodydaktyki. Obie panie na co dzień współpracują z lesznowolskimi placówkami oświatowymi w zakresie pracy z uczniami obcokrajowcami.

Grupa osób stojących przed budynkiem

 

 

Skip to content