×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 1 min.

Za nami wybory samorządowe podczas których Mieszkańcy wybierali swoich reprezentantów na Wójta, do Rady Gminy, Rady Powiatu oraz Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Frekwencja w gminie Lesznowola wyniosła 59,87%.

Dziękujemy Mieszkańcom za udział w wyborach i wysoką frekwencję. Mimo że z prawa do głosowania skorzystało mniej osób niż w październikowych wyborach parlamentarnych, to frekwencja w gminie Lesznowola wynosząca 59,87% była wyższa niż w powiecie piaseczyńskim – 55,71% i w województwie mazowieckim –  57,04%

Mieszkańcy głosowali w 17 obwodowych komisjach wyborczych, w których pracowało łącznie 167 członków. Odpowiedzialna za prawidłowy przebieg wyborów Gminna Komisja Wyborcza liczyła 11 członków. Wybory w Gminie Lesznowola przebiegały bez zakłóceń i problemów, a protokoły z głosowania zostały przyjęte przez Komisarza Wyborczego w Warszawie II bez uwag.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wyborów, przeprowadzanie głosowania i ustalanie wyników, bardzo dziękujemy za zaangażowanie i ciężką pracę.

Skip to content