×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 2 min.

We wtorek 7 marca br. w świetlicy w Nowej Woli odbyły się gminne eliminacje 15. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych, a udział w nim wzięli uczniowie szkół podstawowych w Lesznowoli, Łaz, Mrokowa i Zamienia. W starszej grupie wiekowej (szkoły średnie) delegowano członka OSP z Nowej Woli. Do rywalizacji zgłosiło się dwudziestu dwóch uczestników. Konkurs polegał na pisemnym rozwiązaniu 40 pytań testowych jednokrotnego wyboru. Uczestników oceniało jury w składzie:

 1. Dariusz Kołakowski – przewodniczący
 2. Danuta Tabaka – sekretarz
 3. Kamil Styczek – członek
 4. Rafał Skorek – członek
 5. Anna Kowacka – członek

Rywalizacja była wyrównana, a Jury musiało przeprowadzić dogrywkę. Po zaciętej walce wyniki przedstawiają się następująco:

Wyniki, grupa młodsza (klasy I-IV):

 1. Pola Latkowska (SP w Łazach)
 2. Barbara Biardzka (SP w Zamieniu)
 3. Zuzanna Włodkowska (SP w Zamieniu)

Wyniki, grupa starsza (klasy V-VIII):

 1. Żywia Zapaśnik (SP w Lesznowoli)
 2. Maria Gwozdowska (SP w Lesznowoli)
 3. Julia Szewczak (SP w Lesznowoli)

Wyniki, grupa wiekowa (szkoły średnie)

 1. Piotr Gawrych ( OSP Nowa Wola)

Wszyscy uczestnicy otrzymali suweniry z Urzędu Gminy Lesznowola i dyplomy, a laureaci dodatkowo szklane statuetki i karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego. W piątek 10 marca br. w siedzibie KP PSP w Piasecznie odbędzie się etap powiatowy konkursu. Trzymamy kciuki za laureatów z naszych szkół.

W imieniu organizatorów bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby 15. edycja gminnych eliminacji OTWP mogła się odbyć. W szczególności chciałbym podziękować Wójt Gminy Lesznowola – p. Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik, a także Dyrektorowi ZOPO p. Jackowi Bulakowi i Dyrektorowi Centrum Sportu p. Rafałowi Skorkowi.

Słowa szczególnego uznania należą się również opiekunom dzieci, które przystąpiły do konkursu tj. p. Danucie Tabaka oraz p. Annie Kowackiej za profesjonalne przygotowanie młodzieży do turnieju.

Chciałbym również podziękować Prezesowi OSP Nowa Wola druhowi Sławomirowi Klimczakowi za przygotowanie lokalu oraz profesjonalne pokazy i instruktaże  przeprowadzone przez druhów w jednostce. Zdobyta wiedz na pewno przyda się w kolejnych etapach konkursu.

Ze strażackim pozdrowieniem
Dariusz Maciej Kołakowski
Komendant Gminny ds. Ochrony Ppoż.
w Gminie Lesznowola

Dwie szklane statuetki stoją na stole.
Dziewczynka odbiera gratulacje za zajęcie 1 miejsca w kategorii klasy I-IV.
Skip to content