×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 1 min.

29 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa. To Święto uchwalone w 2011 dla upamiętnienia polskich żołnierzy i pracowników cywilnych, którzy uczestniczyli w zagranicznych misjach pokojowych, stabilizacyjnych czy wspierających sojuszników. Polscy żołnierze brali udział w ponad w ponad 89 operacjach. Z okazji Święta delegacja Samorządu Gminy Lesznowola z Wójt Marią Jolantą Batycką-Wąsik, Radnym i Weteranem – Krzysztofem Klimaszewskim oraz reprezentującym gminne Jednostki OSP Sławomirem Świtkiem, uroczyście złożyła wieniec pod Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa, zlokalizowanym obok Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa przy ulicy Puławskiej w Warszawie.

Od 1953 roku na wszystkich misjach poza granicami państwa zginęło 121 żołnierzy i 1 pracownik cywilny. Cześć ich pamięci!

 

Biało-czerwony wieniec
Wieniec z niebieskich kwiatów
Grupa osób przed pomnikiem

Pamiątkowe zdjęcie z Prezesem i Weteranami z Koła nr 16 Warszawa-Mokotów Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

 

Pomnik, żołnierze, osoba składająca kwiaty pod pomnikiem.
Osoby odchodzące po złożeniu kwiatów pod pomnikiem.
Cztery osoby pod pomnikiem

 

 

Warta honorowa pod pomnikiem, wieńce.

Pomnik Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa znajduje się przy ulicy Puławskiej w Warszawie, obok Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. 

 

Pomnik, żołnierze na tle budynku z czerwonej cegły.
Skip to content