×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 2 min.

W dniu 6 marca 2024 roku w siedzibie OSP w Nowej Woli odbyły się eliminacje XLVI edycji gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Eliminacje odbyły się w trzech kategoriach wiekowych, a udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Lesznowoli, Łazów, Mrokowa i Zamienia. W starszej grupie wiekowej (szkoły średnie) delegowano członka OSP z Nowej Woli.

Uczestnicy konkursu pożarniczego

Łącznie w eliminacjach wzięło udział 23 uczestników. Konkurs polegał na pisemnym rozwiązaniu 35 pytań testowych. Jury obradowało w składzie:
1. Dariusz Kołakowski – przewodniczący
2. Agnieszka Komorek – sekretarz
3. Kamil Styczek – członek
4. Mirosława Sówka – członek
5. Danuta Tabaka – członek
Uczestnicy eliminacji wykazali się bardzo dużą wiedzą w zakresie tematyki ochrony przeciwpożarowej. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Wyniki, grupa młodsza (klasy I-IV):

1. Aleksander Mitroniuk (Zespół Szkół w Lesznowoli)
2. Krzysztof Zieliński (SP w Mrokowie)
3. Karol Sówka (SP w Mrokowie)

Wyniki, grupa starsza (klasy V-VIII):

1. Yihan Shao (SP w Mrokowie)
2. Hanna Kordus (SP w Mrokowie)
3. Maksymilian Czarnota (Zespół Szkół w Lesznowoli)

Wyniki, grupa wiekowa (szkoły średnie)

  1. Piotr Gawrych (OSP Nowa Wola)

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci dyplomów, a laureaci dodatkowo statuetki i kupony na sprzęt sportowy. Do etapu powiatowego, który odbędzie się 13 marca w siedzibie KP PSP w Piasecznie, zakwalifikowano zwycięzców ze wszystkich kategorii. Życzymy im powodzenia i zdobycia czołowych lokat.

W imieniu organizatorów bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby XLVI edycja eliminacji gminnych OTWP mogła się odbyć. W szczególności gorące słowa podziękowania kieruję do Pani Wójt Marii Jolanty Batyckiej – Wąsik. Dziękuję Panu Dyrektorowi ZOPO Jackowi Bulak, Panu Dyrektorowi Rafałowi Skorek.

Słowa szczególnego uznania należą się również opiekunom zwycięzców tj. Pani Danucie Tabaka oraz Pani Agnieszce Komorek za profesjonalne przygotowanie dzieci do turnieju. Pozostałym opiekunom również serdecznie gratuluję.

Słowa podziękowania składam na ręce Prezesa OSP Nowa Wola druhowi Sławomirowi Klimczakowi za przygotowanie lokalu oraz profesjonalne pokazy i instruktaże przeprowadzone przez druhów sprzętu stanowiącego wyposażenie

Skip to content