×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 2 min.

W ramach Gminno-Powiatowego Aliansu Przeciw Depresji zapraszamy do wysłuchania podcastów dotyczących dobrostanu i zdrowia psychicznego. Podcasty trwają około 20 minut, a prowadzi je Ewa Lubianiec, psycholog, członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego. Obecnie można odsłuchać dwa, a kolejne mają być udostępniane co tydzień.

W pierwszym odcinku „Rozmowy o depresji, czyli pogadajmy na serio o szczęściu.” Troska o umysł: Rozmowy o zdrowiu psychicznym – YouTube można posłuchać rozmowy, która pomoże zrozumieć, jak istotne jest, abyśmy troszczyli się o siebie i byli uważni na to, co dzieje się wewnątrz nas. Jest mowa o różnicy między dobrym samopoczuciem a zdrowiem psychicznym oraz o tym co robić, żeby utrzymać równowagę psychiczną. Prowadząca wraz z gościem Agatą Nowińską – trenerką, terapeutką, coachem oraz wykładowcą akademickim, próbuje odpowiedzieć na pytanie czym jest szczęście i jak o nie dbać.

Drugi odcinek Troska o umysł: Rozmowy o zdrowiu psychicznym 2 – YouTube  poświęcony jest problemowi depresji maskowanej i zagrożeniom wynikającym z przeprowadzania samodzielnej diagnozy w Internecie. Gościem Ewy Lubianiec jest tym razem Joanna Bugaj – psycholożka i nauczycielka na oddziale psychiatrycznym, która opowiada o oznakach depresji, które łatwo przeoczyć lub pomylić z innymi stanami emocjonalnymi. Gość porusza także ciekawy temat niedoboru pierwiastków i witamin w organizmie i omawia jak ich deficyty mogą wpływać na nasz organizm, a nawet wywoływać objawy przypominające depresję.

Kolejne odcinki będą ukazywać się w cotygodniowych odstępach. Zachęcamy do wysłuchania!

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do Aliansu prosimy o wypełnienie FORMULARZA:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe1s85RRviqOEcL4212zlDR3GmlMTgmXRMYwcenlp3VoedUlw/viewform

Skip to content