×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 2 min.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Lesznowola,

Szanowni Członkowie Obwodowych Komisji Wyborczych w Gminie Lesznowola!

 

        Za nami wybory posłów do Parlamentu Europejskiego, podczas których Mieszkańcy wybierali swoich reprezentantów w Parlamencie Europejskim.

        Poprzez oddanie głosu, mogliśmy zdecydować o przyszłości Unii Europejskiej, w szczególności w obszarze tworzenia przepisów, które mają wpływ na nasze życie, zarówno w skali globalnej jak i lokalnej. Oddanie głosu do wyraz odpowiedzialności za naszą przyszłość.

       Jako Wójt Gminy Lesznowola, z ogromną satysfakcją  przyjęłam  informację,    że nasi Mieszkańcy z wyjątkowym zaangażowaniem potraktowali to święto demokracji, czego wyrazem była prawie 56 % frekwencja, a w niektórych stałych obwodach głosowania, frekwencja przekroczyła 60 i 70 %.

      Dziękuję Mieszkańcom za udział w głosowaniu i tak wysoką frekwencję.

      Mieszkańcy głosowali w 17 obwodowych komisjach wyborczych, w których pracowało łącznie 167 członków. Organizacja wyborów wymagała od wszystkich biorących udział w ich przeprowadzeniu, szczególnej koordynacji działań, dbałości i odpowiedzialności za poszczególne ich etapy, w tym zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego nie tylko w lokalach obwodowych komisji wyborczych, ale przede wszystkim na terenie całej Gminy.

     Wybory w gminie Lesznowola przebiegły bez zakłóceń, a protokoły z głosowania zostały przyjęte przez Okręgową Komisję Wyborczą w Warszawie I  bez uwag.

    Wszystkim biorącym udział w organizacji, przeprowadzeniu głosowania i ustaleniu wyników w wyborach posłów do Parlamentu Europejskiego, jak również wszystkim tym, którzy oddali swój głos, przekazuję słowa podziękowania za zaangażowanie, ciężką pracę, ale przede wszystkim za postawę odpowiedzialnego i świadomego swych praw społeczeństwa.

 

    Wójt Gminy Lesznowola

 (-) Marta Natalia Maciejak

                                                                          

Pismo Wójt Gminy lesznowola z podsumowaniem frekwencji i podziękowaniem za udział w wyborach
Skip to content