×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 1 min.

W czwartek 24 marca br. w godz. 18.30-20.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim. Zapraszamy do filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Mysiadle, ul. Topolowa 2. WSTĘP WOLNY!

ALEK ROGOZIŃSKI

Z zawodu dziennikarz, z pasji twórca kryminałów. Przez lata związany z mediami. Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając 1-sze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com.

Dwie jego powieści, „Jak Cię zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać.

Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony 1-szą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść „Zbrodnia w wielkim mieście”, a dwa lata później za komedię kryminalną „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”.

Jesienią 2019 roku jego powieść „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa. Rolę Róży Krull (ekscentrycznej pisarki kryminałów) zagrała w spektaklu Aleksandra Kowalczyk. Zainteresowanie było tak duże, że bilety na pierwsze spektakle rozeszły się w ciągu kilku godzin.

Najnowsza książka pod tytułem „Skradzione Klejnoty” z serii „Gorset i szpada” miała swoją premierę 9 lutego br.

W sumie książki Alka Rogozińskiego rozeszły się w łącznym nakładzie ponad 350 tysięcy egzemplarzy. 

W centralnej części obrazka znajduje się autor spotkania Pan Alek Rogoziński oraz kolekcja jego dzieł.

Skip to content