×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 1 min.
We wtorek 8 marca w budynku parafialnym w Starej Iwicznej odbyło się polsko-ukraińskie spotkanie integracyjne z okazji Dnia Kobiet. W udostępnionej na potrzeby parafialnego Caritas sali spotkało się 14 pań wraz z dziećmi, które po przekroczeniu granicy zostały przyjęte przez Mieszkańców naszej Gminy.

Panie z okazji Dnia Kobiet otrzymały drobne upominki, w tym kosmetyki ufundowane przez firmę Eveline Cosmetics, a dla dzieci przygotowano paczki ze słodyczami i zabawki. W spotkaniu uczestniczyło 23 dzieci w wieku od 3 miesięcy do 14 lat. Część z nich już uczęszcza do lesznowolskich szkól podstawowych.

Samorząd Gminy Lesznowola reprezentowała Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik wraz z Radną Justyną Gawędą i Dariuszem Maciejem Kołakowskim, który w Gminnym Centrum Informacyjnym ds. pomocy Ukraińcom pełni funkcję Koordynatora.

Spotkanie przebiegało w sympatycznej i rodzinnej atmosferze, a o oprawę artystyczną zadbali Państwo Stanisława i Jan Kucharscy (śpiew i akordeon) z Zespołu Śpiewaczego TĘCZA. Co najważniejsze – przy okazji spotkania udało się zrealizować kilka bardzo pilnych spraw. Dla dwóch rodzin znaleziono gościnne domy, zaś dla dwóch pań pracę. W wydarzeniu uczestniczył również Pan Krystian Ciećka, który jest mieszkańcem gminy Lesznowola i zadeklarował wsparcie dla Pań w zakresie zatrudnienia.

Skip to content