×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 2 min.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Centrum Integracji Społecznej w Magdalence 14 października odbyło się spotkanie przedstawicieli Samorządu Gminy Lesznowola z dyrektorami, wicedyrektorami i nauczycielami gminnych szkół i przedszkoli.

Na spotkaniu Samorząd był reprezentowany przez Przewodniczącą Rady Gminy – Bożennę Korlak, Skarbnika Gminy – Martę Sulimowicz, Sekretarza – Jana Wysokińskiego, Przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej – Jerzego Wiśniewskiego, Dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych – Jacka Bulaka oraz Główną Księgową Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych – Hannę Mościcką.

Podczas spotkania Pan Jan Wysokiński odczytał w imieniu Wójt Gminy Lesznowola
i Przewodniczącej Rady Gminy Lesznowola list gratulacyjny, w którym znalazły się słowa podziękowania za pasję, zaangażowanie oraz trud, który pedagodzy wkładają w wychowanie młodych mieszkańców Gminy oraz życzenia satysfakcji z pracy, poczucia ważności wykonywanego zawodu i dalszych sukcesów zawodowych.

Wyróżnienia odebrali dyrektorzy i wicedyrektorzy Przedszkoli w Jastrzębcu, Lesznowoli, Mysiadle, Wólce Kosowskiej i Zamieniu oraz dyrektorzy i wicedyrektorzy Szkoły Podstawowej w Łazach, Szkoły Podstawowej w Mrokowie, Szkoły Podstawowej w Mysiadle, Szkoły Podstawowej w Nowej Iwicznej, Szkoły Podstawowej w Zamieniu i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lesznowoli.

Dodatkowo gratulacje trafiły do nauczycieli z ZSP Lesznowola (wskazanych przez Pana Dyrektora Bogumiła Pałczaka).

W Polsce święto to jest obchodzone od 1972 roku. Upamiętnia utworzoną z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisję Edukacji Narodowej, która została powołana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.  Wszystkim nauczycielom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.

Na zdjęciu znajduje się dużo dorosłych osób.
Na zdjęciu osoby siedzą przy stolikach.
Na zdjęciu znajduje się dużo dorosłych osób.
Skip to content