Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych terapii grupowych dla pacjentów z afazją. Spotkania będą odbywać się w poniedziałki od godz. 11.00 do godz. 19.00, w sesjach po 1,5h do końca grudnia!
Opis zajęć:
Cele terapii grupowej oraz jej przebieg dostosowane są do możliwości językowych osób w niej uczestniczących. Ogólny model proponowanych zajęć grupowych oparty jest na doświadczeniach własnych prowadzącej uzyskanych w toku wieloletniej pracy z pacjentami z afazją oraz na licznych badaniach empirycznych odnoszących się do terapii tych pacjentów.
Dla kogo:
Terapia grupowa skierowana jest do osób, u których afazja pojawiła się w następstwie chorób naczyniowych mózgu (np. udar mózgu), urazów czaszkowo-mózgowych, guzów mózgu oraz po chorobach zwyrodnieniowych w obrębie mózgowia (np. choroba Alzheimera, choroba Parkinsona).
Co zapewniamy:
– profesjonalne wsparcie terapeutyczne,
– skupienie się na indywidualnych potrzebach każdego uczestnika,
– dostosowane ćwiczenia, umożliwiające poprawę komunikacyjnych umiejętności,
– profesjonalnie przygotowanych i doświadczonych terapeutów,
– atmosferę sprzyjającą postępom oraz zwiększaniu pewności siebie w codziennych sytuacjach komunikacyjnych.
Założenia:
Grupowe spotkania terapeutyczne dla pacjentów z afazją ukierunkowane są na usprawnienie komunikacji w warunkach zbliżonych do naturalnych, pozwalają tym samym na bardziej efektywną terapię zaburzeń językowych w kontekście komunikacyjnym, niż ma to miejsce w przypadku terapii indywidualnej. Zajęcia mają również na celu reintegracje społeczną i wsparcie psychospołeczne, tak ważne w adaptacji do życia, szczególnie dla osób z nabytymi zaburzeniami mowy.
Liczba osób w grupie:
4-5 osób
Czas trwania zajęć:
1,5 h
Zajęcia poprowadzi:
dr Justyna Żulewska-Wrzosek – specjalista neurologopedii, adiunkt w Zakładzie Logopedii i Lingwistyki Edukacyjnej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, konsultant krajowy w dziedzinie neurologopedii, przez ostatnie 13 lat starszy specjalista neurologopeda w Oddziale Terapii i Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Grochowskiego im. dr med. Rafała Masztaka w Warszawie. Autorka licznych artykułów naukowych oraz rozdziałów w monografii dotyczących zaburzeń mowy o podłożu neurologicznym.
Adres strony:
NEURO Przychodnia Specjalistyczna (cmneuro.pl)