×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 2 min.

Pogoda niezbyt dopisała, za to pogoda ducha i dobry humor jak najbardziej – II Lesznowolski Piknik Senioralny już za nami!

Głównym organizatorem pikniku, który odbył się w sobotę 2 lipca w Magdalence był Koordynator Polityki Senioralnej – pani Janina Szulowska. W organizację włączyły się jednostki – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminna Biblioteka Publiczna, Centrum Sportu i Gminny Ośrodek Kultury, a także Lesznowolska Rada Seniorów.

Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Wójt Gminy Lesznowola Marii Jolanty Batyckiej Wąsik, która, razem z Przewodniczącą Rady Gminy Bożenną Korlak oraz Przewodniczącą Lesznowolskiej Rady Seniorów Stanisławą Kondracką, otworzyła piknik. Z Seniorami bawił się również Wicewójt Mirosław Wilusz, zaś Wicewójt Marcin Kania przesłał list gratulacyjny. 

Gośćmi specjalnymi były Przewodniczące Rad Seniorów z Góry Kalwarii oraz Konstancina-Jeziornej – panie Elżbieta Banasiak i Danuta Bleszyńska.

Główną atrakcją pikniku był koncert piosenki sentymentalnej „Jak za dawnych lat” w wykonaniu krakowskiego zespołu Chawira. Seniorzy zobaczyli również pokaz fitness oraz brali udział w loterii, do której nagrody – 190 zestawów przypraw marki Kamis przekazała firma McCormick Polska ze Stefanowa. Pozostałymi Sponsorami były firmy Cukiernia Olsza oraz Browar Jabłonowo. 

Seniorzy mogli skorzystać ze specjalistycznych badań profilaktycznych oraz konsultacji dietetycznych Poradni Effecta. Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała stoisko z książkami oraz warsztaty wykonywania laleczek z włóczki. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnej potańcówki i kiełbasek z grilla.

Kolejny Piknik Senioralny dopiero za rok, w międzyczasie zapraszamy na inne imprezy gminne i sołeckie, których w sezonie letnio-jesiennym nie zabraknie.  

 

 

Trzy osoby na scenie, kwiaty.
Cztery osoby stojące na scenie.
Cztery osoby na scenie
Osoby siedzące przy drewnianym stole w namiocie.
Białe namioty i stojący przed nimi ludzie.
Osoby w namiocie siedza przy drewnianym stole, trzy osoby stoja z podniesiona prawą ręką.
Skip to content