×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 1 min.

W czwartek 21 kwietnia br. do Lesznowoli przyjedzie mobilna stacja diagnostyczna – Mammobus, w którym można wykonać badanie mammograficzne piersi. Zachęcamy Panie z terenu gminy do wykonania BEZPŁATNYCH badań.

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także: 

– nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy 

– lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. 

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania. 
 
Wymagana wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. 
 
Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. 
 
W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego w czasie wyznaczonym podczas rejestracji oraz podczas badania należy zakrywać usta i nos przy pomocy maski ochronnej.

Plakat Mammografia LuxMed

Skip to content