×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 5 min.

W niedzielę 8 października odbyła się IX już edycja popularnego i cieszącego się dużym zainteresowaniem lesznowolskiego Biegu po Dynię. Imprezą towarzyszącą jak co roku było gminne Święto Dyni. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia!

W pogodny lecz wietrzny niedzielny poranek zebrani uczestnicy rozpoczęli zmagania w duchu rywalizacji fair play na stadionie sportowym w Lesznowoli. Biegi rozpoczęły się od kategorii dla dziewczynek (62 uczestniczek) i chłopców (48 uczestników) z rocznika 2020-2017 na dystansie 100 m. Następnie na linii startu stanęły dzieci nieco starsze – dziewczynki i chłopcy z roczników 2016-2015 (32 uczestniczek i 39 uczestników) i 2014-2013 (24 uczestniczek i 38 uczestników). Zawodnicy z tej kategorii wiekowej mieli do pokonania dystans 300 m. Drugi raz tyle – czyli 600 metrów biegły dziewczynki i chłopcy z rocznika 2012-2011 (21 uczestniczek i 24 uczestników). Z dystansem 1000 m zmierzyła się młodzież z rocznika 2010-2009 (10 uczestniczek i 6 uczestników).

Atrakcją główną był bieg na 5 km, którego trasa biegła od stadionu sportowego ulicami: Gminną, Oficerską, Jedności, Poprzeczną i Szkolną. Zgłosiło się 178 zawodników z czego na starcie ostatecznie stanęło 160 zawodników. Najlepszy czas (17:57) uzyskał Adrian Wieczorek. Jako drugi na metę przybiegł Mateusz Małecki, który uzyskał czas o 20 sekund gorszy (18:17), a. jako trzeci linię końcową przekroczył Arkadiusz Łęczycki z wynikiem 18:57. Najlepszą z pań, podobnie jak w zeszłym roku, była Maja Górka, która przybiegła na metę z ósmym wynikiem (20:04). Jako druga na metę przybiegła Anna Jakubczak-Pawelec (polska lekkoatletka), która przegrała z Mają zaledwie o 6 sekund (20:10), na trzecim miejscu wśród pań do mety dobiegła Monika Pasek z wynikiem 22:55. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Zgodnie z tradycją wszyscy zawodnicy na mecie otrzymali pamiątkowy medal w kształcie dyni. Dekoracja osób, które wywalczyły miejsce na podium odbyła się po biegu głównym. Laureaci odebrali pamiątkowe szklane statuetki oraz dynie z rąk Skarbnik Marty Sulimowicz, Radnej Magdaleny Łyszcz, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Łukasza Grochali, Radnego Bartłomieja Soszyńskiego, Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Iwony Jackowicz oraz Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Barbary Sochy.

Następnie jak co roku odbyło się wręczenie nagród w trzech kategoriach wiekowych w konkursie dla dzieci na najładniejszą dynię – w tym roku w komisji konkursowej znaleźli się Skarbnik Marta Sulimowicz, p.o. Dyrektora Biblioteki Joanna Konofalska, Dyrektor Sportu Rafał Skorek i jedna z Pań, która wystawiała się z rękodziełem na wydarzeniu. Konkurs ten cieszy się największym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców. Dzieci muszą wykonać swoje prace samodzielnie i mają do akcesoria do dekorowania oraz wsparcie instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli.

Na Święcie było dużo stoisk, gdzie można było kupić ciasta i przysmaki z dyni, produkty regionalne, rękodzieło, zabawki i wiele innych różności. Swoje stoiska miały również Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli oraz  trzy organizacje z terenu gminy – Stowarzyszenie Aktywni Lesznowola, Koło Gospodyń Wiejskich Sanatorium Podolszyn oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Zgorzale „Zagorzali”. Dodatkowo na każdego odwiedzającego czekała ciepła zupa dyniowa!

Dzieci biegną na metę.
Stoiska na Święcie Dyni.
Stoiska na Święcie Dyni.
Stoiska na Święcie Dyni.
Stoiska na Święcie Dyni. Kobieta i Mężczyzna pozują do zdjęcia.
Dynie w skrzynkach.
Stoisko z rękodziełem.
Stoisko cukierni Olsza.
Stoisko z wikliną.
Widok na cały plac.
Stoisko z lizakami.
Stoisko z rękodziełem.
Stoisko z pluszakami.
Stoisko z miodem.
Widok na jarmark.
Wóz Straży Pożarnej z Nowej Woli.
Dzieci biegną do mety.
Chłopcy na starcie.
Chłopcy na starcie.
Dziewczyny biegną do mety.
Samochód z licznikiem.
Pani Wójt przemawia przed biegiem głównym.
Przygotowania do biegu głównego. Ludzie stoją na starcie.
Start biegu głównego.
Ludzie biegną przez stadion.
Samochód z licznikiem wyjechał na drogę.
Osoby wybiegają na ulicę.
Osoby wybiegają na ulicę.
Osoby wybiegają na ulicę.
Karetka zamyka peleton.
Widok na rondo w Lesznowoli.
Tablica wyników na 0,5 km.
Samochód z licznikiem wjeżdża na metę.
Pierwszy zawodnik wbiega na metę.
Drugi zawodnik wbiega na metę.
Trzeci zawodnik wbiega na metę.
Pierwsza kobieta wbiega na metę.
Druga kobieta wbiega na metę.
Dwaj zawodnicy walczą przed samą metą.
Osoby z wózkami wbiegają na metę.
Starszy mężczyzna wbiega na metę.
Dwaj mężczyźni wbiegają na metę.
Kobieta z podniesionymi rękoma wbiega na metę.
Dynie i szklane puchary.
Zawodniczki na podium.
Zawodnicy na podium.
Zawodniczki na podium.
Zawodnicy na podium.
Zawodniczki na podium.
Zawodnicy na podium.
Zawodniczki na podium.
Zawodnicy na podium.
Zawodniczki na podium.
Zawodnicy na podium.
Nagrody dla najmłodszych w konkursie na najładniejszą dynię.
Nagrody dla średniej kategorii w konkursie na najładniejszą dynię.
Nagrody dla najstarszej kategorii w konkursie na najładniejszą dynię.
Zawodniczki na podium.
Zawodnicy na podium.
Zawodniczki na podium.
Zawodnicy na podium.
Zawodniczki na podium.
Zawodnicy na podium.
Zawodnik na podium.
Wręczenie podziękowań dla prowadzącego.
Skip to content