×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 1 min.

Decyzją Prezydenta m. st. Warszawy, 15 października – w dniu wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, głosujący w stolicy skorzystają z bezpłatnego transportu publicznego.

Decyzja dotyczy przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez m.st. Warszawę w granicach strefy biletowej 1 i 2, określonej w uchwale nr XCIV/2431/2014 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 6 listopada 2014 r. w sprawie ustalenia granic strefy biletowej 1 i 2 (Dz. Urz. Woj. Maz. poz. 11586 z późn.zm.).

W praktyce oznacza to, że w dniu wyborów do Sejmu i Senatu oraz referendum ogólnokrajowego od północy do godz. 23.59, wsiadając do jednego ze środków komunikacji Warszawskiego Transportu Publicznego, nie trzeba będzie kasować biletu. Dotyczy to:

  • autobusów,
  • tramwajów,
  • metra,
  • pociągów Szybkiej Kolei Miejskie.

Zachęcamy do skorzystania w oferty Warszawskiego Transportu Publicznego. Wszystkie informacje na stronie – https://www.wtp.waw.pl/

Podstawa prawna: Zarządzenie nr 1560/2023 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 12 października 2023 roku w sprawie nieodpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez m.st. Warszawę w dniu 15 października 2023 r.

Skip to content