×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 1 min.

16 maja 2023 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie została podpisana umowa przyznająca Gminie dotację w wysokości 30 000,zł na „ Organizację Ekologicznego Pikniku Rodzinnego na terenie Gminy Lesznowola”. Gminę Lesznowola reprezentowali Zastępca Wójta Gminy Marcin Kania oraz Skarbnik Marta Sulimowicz. Beneficjentem końcowym są szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, artystyczne i placówki oświatowo-wychowawcze z terenu województwa mazowieckiego prowadzone przez JST, wskazane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Pięć osób na zdjęciu
Uroczyste podpisanie umowy w siedzibie WFOŚiGW

 

W gminie Lesznowola piknik będzie organizowana na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Noblistów Polskich w Lesznowoli na początku września. W programie przewidziano zabawy, konkursy i animacje ekologiczne dla dzieci i dorosłych, pokazy drona antysmogowego, a także punkty malowania twarzy, strefę relaksacyjną dla dzieci i dorosłych i inne.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości ekologicznej najmłodszych, ale i tych starszych mieszkańców gminy poprzez imprezę na świeżym powietrzu, gdzie wiedza będzie przekazywana
w przystępny sposób podczas gier i zabaw. Stanowiska naukowe pozwolą na wytłumaczenie m.in. dzieciom w jaki sposób powstaje zielona energia, dlaczego to tak ważne, aby oszczędzać wodę czy właściwie segregować odpady oraz zwiększy zainteresowanie pracą na rzecz środowiska, które nas otacza.

Skip to content