×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 2 min.

UWAGA – zmiana lokalizacji spotkania!

Z uwagi na duże zainteresowanie Mieszkańców nastąpiła zmiana miejsca spotkania informacyjnego w sprawie projektu dobudowy torów aglomeracyjnych na trasie Warszawa – Piaseczno – Konstancin-Jeziorna. Zapraszamy 19.06. o godz. 17:00 do nowej hali sportowej Szkoły Podstawowej w Nowej Iwicznej, ul. Krasickiego 56 – wejście od strony parkingu/skateparku.

 

19 czerwca w Urzędzie Gminy Lesznowola odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców dotyczące projektu dobudowy torów aglomeracyjnych na trasie Warszawa – Piaseczno – Konstancin-Jeziorna.

Spotkanie odbędzie się z przedstawicielami firmy projektowej BBF Sp. z o.o., która  na podstawie umowy z PKP PLK S.A. przygotowuje Studium Wykonalności dla zadania Dokumentacja przedprojektowa dla projektu: „Dobudowa torów aglomeracyjnych na odcinku Warszawa Al. Jerozolimskie – Piaseczno wraz z połączeniem do Konstancina – Jeziornej”. Jednym z wymogów projektu jest przeprowadzenie spotkań informacyjnych mające na celu przedstawienie docelowego zakresu inwestycji.

Zakres spotkania informacyjnego: Linia kolejowa nr 8/445 od rejonu PO Nowa Iwiczna do ST Zalesie Górne oraz linia kolejowa nr 937 od PO Nowa Iwiczna do PO Piaseczno Śniadeckich.

W pierwszej części spotkania przedstawione zostaną rozwiązania wybranego wariantu w zakresie planowanego układu torowego, stacji i przystanków, przejazdów i układów drogowych oraz innych obiektów inżynieryjnych (kładki i przejścia dla pieszych i rowerów). W drugiej części uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań do proponowanych rozwiązań.

ZAPRASZAMY:

  • poniedziałek 19.06.2023 r. o godz. 17:00.
  • Sala konferencyjna w Urzędzie Gminy Lesznowola.

Zachęcamy do wcześniejszego zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie: https://www.konsultacje-projektu-swlk8-warszawa-czachowek.pl/

Udostępnione materiały:

  1. Prezentacja z opisem wariantów,
  2. dla wariantu W4 – materiały w formacie plików PDF oraz KMZ przedstawiające:
  • trasowanie linii kolejowej,
  • budowane/przebudowywane oraz likwidowane przejazdy kolejowe,
  • proponowane rozwiązania drogowe dla budowanych/przebudowywanych przejazdów,
  • proponowane rozwiązania dla przejść przez tory kolejowe (kładki, przejścia pod torami, przejścia w poziomie szyn).

 

 

Skip to content