×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 4 min.

To TY DECYDUJESZ w jakim środowisku chcesz żyć!

Ogólnopolski program bezpłatnego odbiorów elektroodpadów prosto z domu!

Pozbycie się dużych elektrośmieci stanowi często problem. W szczególności dla osób starszych lub tych, które nie dysponują możliwością dostarczenia niepotrzebnej lodówki, pralki lub kuchenki do PSZOK’u. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, w celu zapewnienia każdemu możliwości pozbycia się dużego AGD, uruchomiony został projekt DECYDUJESZ.pl – w ramach którego na terenie całej Polski można bezpłatnie i prosto z domu pozbyć się niepotrzebnego zużytego lub zepsutego dużego sprzętu AGD.

Pracownicy REMONDIS przyjmują zgłoszenie od mieszkańców
i ustalają dogodny dla zgłaszającego termin odbioru. Zgłoszenie może być dokonane poprzez wypełnienie prostego formularza na stronie: www.DECYDUJESZ.pl, telefonicznie pod numerem telefonu: 32 737 85 87 lub mailowo na adres: decydujesz@remondis.pl.   Warto podkreślić, że przy okazji odbioru sprzętu wielkogabarytowego można oddać również inne drobne elektrośmieci,  o ile zmieszczą się we wnętrzu oddawanego dużego AGD. 

Standardowy czas realizacji usługi wynosi do 5 dni roboczych od przyjęcia zgłoszenia. Wprowadzenie usługi bezpłatnych, bezpośrednich odbiorów zużytych urządzeń elektrycznych ma na celu ułatwienie prawidłowego pozbycia się wielkogabarytowych elektroodpadów, których wyniesienie może stanowić problem ze względu na ich rozmiar i wagę. Projekt DECYDUJESZ.pl promuje ekologiczne nawyki poprzez wskazywanie potrzeby selektywnej zbiórki urządzeń i zwiększanie ilości zużytego sprzętu trafiającego we właściwe miejsce w celu jego dalszego przetworzenia zgodnie obowiązującymi przepisami.

Odebrany zużyty sprzęt zostanie poddany recyklingowi zgodnie z obowiązującymi przepisami!

Za nieprawidłowe postępowanie z elektrośmieciami grozi kara grzywny w wysokości do 5 000 zł.

Warto zatem podjąć właściwą decyzję o tym co zrobimy z naszymi zużytymi i starymi sprzętami!

Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie: www.decydujesz.pl oraz w filmie edukacyjnym

Pliki do pobrania:

Kobieta w czerwonej sukience w białe kropki siedzi na pralce. Mężczyzna opiera się bokiem o pralkę.

ZBIERAJ ELEKTROŚMIECI I ODBIERAJ WYNAGRODZENIE !

Ogólnopolski program edukacji ekologicznej eko-PROFIT – Recycling to się opłaca!

 Zapraszamy do udziału w programe eko-PROFIT – REcycling to się opłaca, w ramach którego realizowane są projekty ekologiczne, skierowane do wybranych grup:

  • ekoGospodynie (Koła Gospodyń Wiejskich)
  • ekoREmiza (Ochotnicze Straże Pożarne)
  • ekoDziałkowiec (Rodzinne Ogrody Działkowe)
  • ekoLokator (Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty Mieszkaniowe)
  • ekoKlub (Kluby Sportowe)
  • ekoStowarzyszenie (Stowarzyszenia)
  • ekoFirma (Przedsiębiorstwa, Instytucje)
  • ekoHufiec (Harcerze, Skauci)
  • ekoSzkoła (Szkoły, Przedszkola)

Każdy Uczestnik, który wyrazi zainteresowanie przystąpieniem do Programu (np. Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna,….) bierze aktywny udział w podnoszeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii i akumulatorów. Uczestnicy propagują ekologiczną postawę wśród lokalnej społeczności, organizują zbiórki zużytego sprzętu i baterii, przyczyniają się do właściwego zagospodarowania tych odpadów dzięki czemu chronią środowisko, a dodatkowo uzyskują fundusze na swoją działalność.

Co zbieramy?
Elektroodpady czyli wszystkie urządzenia, które zasilane były na prąd lub baterie np.:  lodówki, zamrażarki, pralki, kuchenki, zmywarki, roboty kuchenne, czajniki, suszarki, żelazka, odkurzacze, telewizory, radia, komputery, laptopy, drukarki, monitory, telefony, maszyny do szycia, golarki, zabawki elektryczne, silniki elektryczne, baterie, akumulatory i inne.

Co Uczestnik otrzymuje za przekazane ELEKTROODPADY w programie?

W zamian za zebrane i przekazane w ramach programu elektroodpady, Uczestnik otrzyma zgodnie z jego wyborem:

0,40 zł za kilogram (czyli 400 zł za tonę) lub 1 punkt za każde pełne 17,5 kilogramów do wymiany na atrakcyjne nagrody w programie partnerskim ZBIERAJ Z REMONDIS.

Jak odbieramy?

Po odbiór sprzętów zebranych w programie eko-PROFIT przyjeżdża profesjonalna firma na zlecenie Organizatora. Program jest realizowany na terenie całej Polski w podziale na obszary w strefie A i B.

Minimum jakie można zgłosić do odbioru?

Strefa A – minimum logistyczne wynosi 400 kg, czas realizacji 10 dni roboczych

Strefa B – minimum logistyczne wynosi 2000 kg, czas realizacji 20 dni roboczych

To w jakiej strefie znajduje się Państwa region można sprawdzić na stronie internetowej www.eko-profit.pl w zakładce zasięg programu.

Jak wziąć udział w programie?

Aby zapisać się do programu należy wypełnić formularz na stronie internetowej programu: www.eko-profit.pl

Kontakt

e-mail: eko-profit@remondis.pl tel.: +48 693 340 425.

 

Pliki do pobrania:

Obrazki miksera, pralka, lodówka, telefon i toster.
Skip to content