×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 3 min.

Już w najbliższy weekend Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza Mieszkańców na trzy ciekawe wydarzenia! Wiosenno wielkanocne warsztaty „Ukraińskie motywy ludowe” i Finisaż Ogólnopolskiej Wystawy Malarstwa „Kobiece Światoprzestrzenie 2022” w sobotę oraz spektakl „Benio w opałach” w niedzielę.

Wiosenno wielkanocne warsztaty „Ukraińskie motywy ludowe”

W sobotę 2 kwietnia br. o godz. 14.00 w filii GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej odbędą się wiosenno – wielkanocne warsztaty „Ukraińskie motywy ludowe” dla dzieci i młodzieży od 12 roku życia. 

Warsztaty poprowadzi ukraińska artystka Elena Karpenko wraz z Karoliną Kieś – instruktorką plastyki w GOK Lesznowola.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona!!!

ZAPISY:  tel. 515 799 555

Plakat - Wiosenno wielkanocne warsztaty "Ukraińskie motywy ludowe"


Ogólnopolska Wystawa Malarstwa „Kobiece Światoprzestrzenie 2022”

W sobotę 2 kwietnia br. o godz. 17.00 w filii GOK Lesznowola w Starej Iwicznej odbędzie się uroczysty Finisaż Ogólnopolskiej Wystawy Malarstwa „Kobiece Światoprzestrzenie 2022”.

 

Na wystawie swe prace eksponują następujący artyści:

Urszula Bąkowska, Ewa Bieńkowska-Mochtak, Katarzyna Bukowska, Anna Connolly, Elena Gleń, Piotr Goławski, Mirosław „Beny” Greluk, Izabella Kloch, Maria Kwiatkowska, Małgorzata Lortsch-Krawczenko, Krzysztof Mierzejewski, Katarzyna Mrzygłód-Czyż, Barbara Pajdowska, Eliza Różowicz, Grażyna Sanojca, Anna Sobczak, Małgorzata Sobieska, Ludmiła Sowińska, Barbara Trojanowska, Maja Troszkiewicz, Iwona Warchoł, Dorota Wittwer-Szot, Wiesław Wojciechowski, Elżbieta Zawadzka, Wanda Zawistowska, Anna Zborovska.

 

Plakat - Ogólnopolska Wystawa Malarstwa "Kobiece Światoprzestrzenie 2022"


Benio w opałach – Bajkowa Niedziela

W niedzielę 3 kwietnia br. o godz. 16.00 w filii GOK Lesznowola w Starej Iwicznej odbędzie się przedstawienie pt. Benio w opałach w wyk. Teatru TAK

Bilet: 10 zł / dziecko, opiekunowie bezpłatnie. Dzieci z Ukrainy bezpłatnie.
Bilety do nabycia w dniu spektaklu od godz. 15.00. Płatność tylko gotówką.
Zniżki z Lesznowolską Kartą Dużej Rodziny


UWAGA!
Z dzieckiem może przebywać tylko jeden opiekun.
Ilość miejsc ograniczona.

Opis spektaklu:

Historia dzieje się wśród tataraków, wysokich traw i lilii. Właśnie tu, choć nie wiadomo gdzie mieszka Benio – nie do końca zwykła zielona żabka. Benio nie ma rodzeństwa, a jego jedynym kompanem jest prawie księżniczka Larysa. Żabki razem żabarabują, grają na niewidzialnych instrumentach do momentu aż zmęczona Larysa chce wracać do domu. Benio pragnie zatrzymać ją za wszelką cenę, by bawiła się z nim już zawsze, tym bardziej, że w tej uroczej prawie księżniczce można się nawet zakochać…!

Kiedy Benio spotyka Wodną Damę Dobrych Manier, która daje mu receptę na miłość wydaje się,
że za chwilę wszystko skończy się dobrze. Niestety wszystko psuje Mucha Sio, która za zgodą Benia zaklina Larysę. Od tej pory rzeczywiście Larysa jak na zawołanie i jak zaczarowana robi wszystko o co poprosi Benio. Co gorsza zaklęcie działa również na dzieci. One również zaczynają robić to, co im każe Benio!

Czy rzeczywiście o taką zabawę mu chodziło?
Kiedy będzie miał dość i czy zatęskni za dawną Larysą?

To spektakl z mocno zaakcentowanym morałem. Uczy cierpliwości i szacunku do przyjaciół i do wszystkich rówieśników. Uświadamia dzieciom, że nie mogą mieć wszystkiego, chociaż czasem pokusa jest naprawdę silna.

Plakat - Benio w opałach - Bajkowa Niedziela

Skip to content