×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 2 min.

20 czerwca w Urzędzie Gminy Lesznowola odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” oraz wręczenie dyplomów laureatom i finalistom gminnego etapu konkursu.  Konkurs odbył się w naszej gminie już po raz XXI, wzięły w nim udział wszystkie gminne szkoły podstawowe.

Inicjatorką i głównym organizatorem konkursu jest pani Anna Łupińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łazach. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach – dla uczniów z klas 5-6 oraz klas 7-8.

Język polski jest bardzo pięknym lecz trudnym językiem, zaś konkurs „Ortografia na medal” jest konkursem o podwyższonym stopniu trudności. Dla zobrazowania poziomu dyktanda, podczas spotkania w Urzędzie Gminy pani Dyrektor Anna Łupińska przytoczyła fragmenty tekstów, nad którymi pochylali się uczniowie. Warto podkreślić, że wszyscy laureaci etapu gminnego zostali zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego i zajęli czołowe miejsca! Gratulujemy wszystkim laureatom i finalistom oraz nauczycielom, którzy tak pięknie przygotowali swoich uczniów do Konkursu.

Etap gminny konkursu jest objęty Honorowym Patronatem Wójta Gminy Lesznowola i to właśnie pani Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik – wraz z Sekretarzem Gminy i Dyrektorem Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Gminie Lesznowola – wręczała dyplomy uczniom. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Zdjęcie grupowe laureatów i finalistów konkursu Ortografia na medal

Laureaci i finaliści z klas 5-6 wraz z nauczycielami i przedstawicielami Samorządu.

 

Zdjęcie grupowe laureatów i finalistów konkursu ortograficznego na sali konferencyjnej w Urzędzie

Laureaci i finaliści z klas 7-8 wraz z nauczycielami i przedstawicielami Samorządu. 

Skip to content