W nocy z 30 na 31 marca br. ok. godz. 3.20 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w zabudowie szeregowej w miejscowości Zgorzała. Pierwszą jednostką ratowniczo- gaśniczą, która przybyła na miejsce zdarzenia była jednostka była OSP Nowa Wola wyposażona w 8,5 tony środka gaśniczego. To właśnie jednostka OSP z terenu naszej Gminy jako pierwsza podjęła działania ratowniczo-gaśnicze. Jako kolejne przyjechały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Piasecznie. Pożar rozprzestrzeniał się błyskawicznie na sąsiednie dachy, dlatego też zostały wezwane dodatkowe jednostki straży pożarnych, w tym również Jednostka OSP Mroków oraz pojazdy ratownicze wyposażone w drabiny mechaniczne o wysięgu 30 metrów. Łącznie w gaszeniu pożaru w Zgorzale brało udział 14 zastępów straży pożarnej z całego powiatu piaseczyńskiego. Na miejsce przybył Komendant Powiatowy PSP w Piasecznie st. bryg Leszek Szcześniak. Działania gaśnicze trwały do godz. 8.00 rano. 

W sumie pożarem zostało objętych 5 segmentów mieszkalnych. Co najważniejsze podczas pożaru nie została poszkodowana żadna osoba.

Po zakończeniu akcji gaśniczej strażacy z OSP Nowa Wola, OSP Zamienie oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze PSP w Piasecznie zabezpieczali spalone dachy plandekami, aby ochronić budynki przed opadami atmosferycznymi.

Na miejsce pożaru przybyli również przedstawiciele Samorządu Gminy – Zastępca Wójta Gminy Mirosław Wilusz, Komendant Gminny ds. Ochrony Ppoż. Dariusz Maciej Kołakowski oraz Agnieszka Dziuba – Inspektor ds. OC i zarządzania kryzysowego, którzy dostarczyli dodatkowe plandeki do zabezpieczenia spalonych więźb dachowych oraz zapewnili właścicieli nieruchomości objętych pożarem o wsparciu w tej trudnej sytuacji.

O dalszych działaniach Gminy na rzecz poszkodowanych będziemy informować na bieżąco.