×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 1 min.

W poniedziałek 29 sierpnia br. w godz. 11.00 – 12.30 – Wólka Center i Trana Troga Hoga zapraszają do Wólki Kosowskiej, ul. Nadrzeczna 16, Parking GD6, na występ Narodowego Teatru Lalek Wodnych z Wietnamu. W programie: wodny spektakl lalek, etniczne instrumenty muzyczne i ludowe tańce.

Kilka słów o historii:

Teatr lalek wodnych liczy sobie ponad 1000 lat. Zrodził się w delcie Rzeki Czerwonej, gdzie coroczne powodzie skłoniły wietnamskich rolników do poszukiwania rozrywki zapełniającej czas oczekiwania na zbiory. I tak zalane wodą pola ryżowe, a nieco później miejskie sadzawki, posłużyły jako scena teatru. Szczyt popularności wodny teatr lalek przypadł na XVIII w.

Dziś przedstawienia odbywają się w specjalnie przygotowanych do tego celu basenach podzielonych na część niedostępną oczom widza, przeznaczoną tylko dla lalkarzy; scenę i miejsce dla grającego na żywo zespołu muzycznego.

Do gustu przypadają szczególnie najmłodszym, którzy żywo reagują na pluśnięcia wody w stronę publiczności.

Teatr lalek wodnych niemal zupełnie nie zmienił się od początków swojego istnienia. Każde przedstawienie wodnego teatru opiera się na kunszcie i umiejętnościach lalkarzy, którzy stoją zanurzeni po uda w wodzie, zasłonięci bambusową matą.

Skip to content