×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 2 min.

Na zaproszenie Pani Wójt w poniedziałek, 20 czerwca br. w Urzędzie Gminy Lesznowola odbyło się spotkanie z panem Mateuszem Jaszczukiem Studentem amerykańskiej uczelni publicznej PURDUE UNIVERSITY z siedzibą w West Lafayette w stanie Indiana na kierunku AERONATICAL AND ASTRONAUTICAL ENGINEERING, czyli inżynieria lotniczo-kosmiczna, mieszkańcem naszej Gminy i absolwentem Szkoły Podstawowej w Mrokowie oraz Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łazach.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 8 szkół podstawowych z terenu gminy Lesznowola wraz ze swoimi nauczycielami oraz przedstawiciele lesznowolskiego samorządu odpowiedzialni za edukację: pani Maria Jolanta Batycka-Wąsik Wójt Gminy, pan Jan Wysokiński – Sekretarz Gminy oraz pan Jacek Bulak – Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Lesznowoli. Podczas spotkania pan Mateusz opowiedział co należy zrobić i jak skutecznie aplikować na studia zagranicą, jak wygląda system stypendialny dla studentów w USA, ile trwają zajęcia i jak wygląda dzień na uczelni oraz jaki jest roczny koszt utrzymania w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo pan Mateusz opowiedział jak wyglądała jego droga na uczelnię w Stanach oraz jakie są jego plany na przyszłość. To była fascynująca opowieść o „podróży dydaktycznej” z Lesznowoli do USA.

Serdecznie gratulujemy Panu Mateuszowi determinacji w realizacji swoich marzeń. Życzymy dalszych sukcesów osobistych i edukacyjnych. Jesteśmy przekonani, że Pan Mateusz zainspirował naszą lesznowolską młodzież do podejmowania wielkich wyzwań i co najważniejsze do przeświadczenia, że warto mieć marzenia, ponieważ każdy jest unikatowy i każdy ma szansę realizować swoje aspiracje. To jest tylko kwestia odwagi i optymalnego wyboru. Tego życzę naszym ósmoklasistom. Panu Mateuszowi dziękuję za fantastyczny dialog ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami oraz za podzielenie się niezwykle interesująca historią Swojego życia.

Skip to content