×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 1 min.

Szacuje się, że w naszym kraju na jaskrę choruje 800 tysięcy osób. Problem dotyczy osób w każdym wieku. Początkowo jaskra postępuje łagodnie. Naszą czujność powinno wzbudzić zmęczenie oczu, światłowstręt, częste łzawienie czy niezdiagnozowane bóle głowy. Przy ataku jaskry pojawiają się tęczowe koła wokół źródeł światła, może doskwierać silny ból z towarzyszącymi nudnościami i wymiotami. Postawienie diagnozy i włączenie leczenia są kluczowe, bo czas działa na niekorzyść pacjenta. Im szybsza diagnoza, tym większe możliwości leczenia.

Polskie Towarzystwo Okulistyczne zaprasza na bezpłatne badania w kierunku jaskry

Dzięki wczesnemu wykryciu jaskry można zapobiec utracie wzroku, a oczy dostają drugą szansę, dlatego Polskie Towarzystwo Okulistyczne już po raz ósmy przyłącza się do globalnej inicjatywy Światowego Tygodnia Jaskry i razem z okulistami z całego kraju organizuje akcję „Polscy okuliści kontra jaskra”. Między 10 a 16 marca 2024 roku będzie można skorzystać z bezpłatnych badań.

Jak skorzystać z badań?

  • Propozycja dotyczy osób, które nie mają zdiagnozowanej jaskry i nie korzystały z opieki okulisty (NFZ) w ciągu ostatniego roku.
  • Na wizytę trzeba umówić się telefonicznie w wybranej placówce.
  • Liczba miejsc jest ograniczona.
  • Decyduje kolejność zgłoszeń

Lista placówek, w których można się zbadać: tydzienjaskry.pl/lista-gabinetow.

Skip to content