×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 2 min.

Samorząd województwa mazowieckiego ogłosił nabór wniosków dla kół gospodyń wiejskich i innych organizacji działających na rzecz rozwoju lokalnych społeczności na Mazowszu. Na ten cel z budżetu województwa przeznaczono w tym roku niemal 2,5 mln zł. Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 kwietnia br.

Aktywne koła gospodyń wiejskich są często głównym motorem napędowym życia społecznego na wsi. Pielęgnują lokalne tradycje, organizują wydarzenia, są miejscem współpracy i odważnego działania. Według Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich na Mazowszu zarejestrowano 1267 takich organizacji. Liczba ta od lat systematycznie rośnie, a w działalność kół angażuje się coraz więcej mieszkańców mazowieckich wsi, także panów.

W ramach konkursu można starać się o środki na zakup m.in. sprzętu i artykułów gospodarstwa domowego, sprzętu multimedialnego czy strojów ludowych. W zgłoszeniu należy wskazać, jak zakup danych sprzętów przyczyni się do rozwoju organizacji i możliwości działania na rzecz lokalnej wspólnoty.

W tym roku jedna organizacja może złożyć jedną ofertę w konkursie. Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 5 tys. zł. Kwota jest w całości przeznaczona na zakupy. Organizacja nie musi wnosić wkładu własnego. Dzięki dodatkowym środkom mazowieckie gospodynie będą mogły bez przeszkód zorganizować jeszcze więcej przedsięwzięć i wydarzeń lokalnych.

Oferty należy składać do 16 kwietnia br. przez generator ofert konkursowych w serwisie Witkac.pl, dostępnym na stronie www.konkursyngo.mazovia.pl

Zachęcamy do udziału Koła Gospodyń z terenu Gminy Lesznowola!

Z prawej strony znajdują się cztery kobiety. Z lewej strony napis dotyczacy dotacji.

Skip to content