×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 1 min.

W grudniu 2022 roku Szybka Kolej Miejska (SKM) planuje uruchomić swoje połączenia na trasie do Piaseczna, przez stację w Nowej Iwicznej. Gmina Lesznowola na transport zbiorowy dla mieszkańców w ramach SKM zabezpieczyła w budżecie 250 tys. zł.

Przewidywany termin uruchomienia połączenia SKM to 11 grudnia 2022 roku, czyli pierwszy dzień obowiązywania rozkładu jazdy 2022/2023.  Możliwość uruchomienia połączenia SKM jest związana z dostawami nowego taboru. Nowosądecki Newag ma dostarczyć łącznie 21 elektrycznych zespołów trakcyjnych „Impuls2” do końca 2022 roku, które są niezbędne do rozszerzenia oferty stołecznego przewoźnika. 

SKM Warszawa planuje uruchomić dwie linie do Piaseczna. Pociągi na jednej z nich będą kursować w relacji Piaseczno – Legionowo/Wieliszew przez linię obwodową, na drugiej natomiast w relacji Piaseczno – Warszawa Główna, obie linie będą przebiegać przez stację w Nowej Iwicznej. Wstępnie SKM Warszawa zakłada realizację kursów co godzinę. Z informacji jakie podał Rzecznik Prasowy SKM wynika, że dopiero w późniejszym terminie przewoźnik będzie mógł wskazać szczegóły nowej oferty, tym samym liczba połączeń na trasie prawdopodobnie ulegnie zmianie.

Skip to content