×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 2 min.

Szanowni Państwo,

Mieszkańcy Gminy Lesznowola!

 

Psy należą do najbardziej popularnych w naszych domach pupili, dlatego też mają opinię najlepszego przyjaciela człowieka.

Trzymanie psa w domu do duża odpowiedzialność. Przy wszystkich codziennych zajęciach i obowiązkach, należy wziąć pod uwagę potrzeby i sam fakt posiadania zwierzęcia.

Spacery z psem to jeden z podstawowych obowiązków każdego właściciela czworonoga, a zwłaszcza tego, który zamieszkuje wraz ze swoim pupilem w wielorodzinnym bloku. Sprawą oczywistą jest fakt, iż każdy pies „odbywający” swój spacer musi załatwić potrzeby fizjologiczne w trakcie pobytu na świeżym powietrzu.

Psie odchody mogą być zagrożeniem dla zdrowia ludzi, gdyż czworonogi bywają nosicielami groźnych chorób. Ponadto psie odchody leżące na ulicach, chodnikach, boiskach, trawnikach czy też na terenie placów zabaw prowadzą do zdenerwowania przechodniów. Wspólnie budujmy świadomość, że pozostawienie nieuprzątniętych psich odchodów przez jego właściciela w miejscach publicznych jest z jednej strony wykroczeniem, z drugiej zaś niszczy i zatruwa nasze środowisko naturalne. Apelujemy zatem do wszystkich Mieszkańców o przestrzeganie przepisów prawa oraz norm życia społecznego, co z pewnością przyczyni się do poprawienia komfortu życia wszystkich Mieszkańców Gminy Lesznowola. Promujmy dbałość o środowisko, w którym sami żyjemy i przebywamy na co dzień. Postarajmy się o to, aby natrafienie na psie odchody na naszych ulicach, chodnikach czy trawnikach nie było smutną normą, ale rzadkością, a każdemu z nas z pewnością będzie żyło się lepiej. Jednocześnie przypominamy, że psie odchody można wrzucać do pojemników na niesegregowane odpady komunalne lub do ulicznych koszy. Wychodząc z psem na spacer można z domu zabrać jakąkolwiek torebkę, w którą sprzątnięta zostanie psia kupa, a następnie zgodnie z przepisami wyrzucona zostanie do ulicznego kosza.


Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa
Urząd Gminy w Lesznowoli

Skip to content