×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 1 min.

Oferta Gminy Lesznowola została pozytywnie oceniona w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego pn. „Wspieranie inicjatyw edukacyjnych w szkolnym środowisku wielokulturowym”, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. W ramach projektu nauczyciele i kadra szkół odbyli warsztaty, które miały ich przygotować do pracy z uczniami z doświadczeniem migracyjnym, w obszarze nauczania języka polskiego jako obcego oraz szkolnej edukacji oraz kultury polskiej niezbędnych do właściwego przebiegu procesu adaptacji kulturowej oraz integracji.

            Projekt został skierowany do nauczycieli i kadry ze wszystkich 6 szkół podstawowych z terenu gminy Lesznowola. Przeprowadzono cykl 5 warsztatów prowadzonych przez dwóch trenerów posiadających doświadczenie w obszarze edukacji uczniów i uczennic z doświadczeniem migracyjnym. Warsztaty poświęcone były kształtowaniu kompetencji międzykulturowych przydatnych w pracy z klasą wielokulturową (3 warsztaty) oraz nauczaniu języka polskiego jako języka szkolnej edukacji (2 warsztaty).

            Ponadto, w ramach zadania została wydana publikacja pod tytułem „Adaptacja kulturowa i integracja uczniów z doświadczeniem migracyjnym w szkole i ze społecznością szkolną w trakcie edukacji w klasie wielokulturowej lub w oddziale przygotowawczym” autorstwa Pani Michaliny Jarmuż. W publikacji przedstawiono opracowany zakres warsztatów z obszaru adaptacji kulturowej oraz elementy nauczania języka polskiego jak i kultury polskiej.


Referat Innowacji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych

 

Na obrazku wyciągnięte ręce z sercami i napis e-warsztaty dla nauczycieli

Skip to content