×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 1 min.

Oświadczenie dotyczące publikacji w mediach społecznościowych związanych z procesem przed Sądem Okręgowym w Warszawie.

Szanowni Państwo!

         W dniu 14 października 2020 r. przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces w sprawie, w której Prokuratura Okręgowa wniosła przeciwko mnie oraz trzem innym osobom akt oskarżenia. Na tym posiedzeniu Sąd wyznaczył terminy kolejnych rozpraw, w trakcie których będą przesłuchiwani świadkowie.

        Z przykrością odczytuję falę hejtu i nienawiści, skierowaną przeciwko mnie na różnego rodzaju forach i portalach internetowych. Autorzy tych pejoratywnych komentarzy i negatywnych opinii już uznali mnie za winną, pomimo, iż postępowanie przed sądem I instancji dopiero się rozpoczęło. Jest to wbrew zasadzie domniemania niewinności wyrażonej w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej (art. 42 ust. 3) oraz w kodeksie postępowania karnego (art. 5), zgodnie z którą każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu.

       Jednocześnie pragnę bardzo serdecznie podziękować tysiącom naszych Mieszkańców oraz środowiskom opiniotwórczym za ogromne wsparcie, życzliwość oraz za to, że nigdy Państwo we mnie nie zwątpiliście.

                                                                                                                          

Z wielkim szacunkiem        

                                                                                                                              Wójt Gminy Lesznowola       

Maria Jolanta Batycka-Wąsik   

Skip to content