×

Pogoda

Kalendarz wydarzeń

🕑 2 min.

Pierwsze wydarzenie w ramach projektu Paszport lesznoWolaka odbyło się w niedzielę 24 kwietnia w Magdalence. Organizatorzy zaprosili mieszkańców do wspólnej zabawy podczas gry terenowej Stop hejt! Odkryj Twoje SuperMoce!, połączonej z piknikiem rodzinnym i eko warsztatami. Kolejne – to spotkanie w ramach Klubu Podróżnika Po Horyzont, które obędzie się w pierwszym tygodniu maja.

Samorząd Gminy Lesznowola organizuje wiele atrakcyjnych  wydarzeń dla rodzin, dzieci i seniorów. Aby zachęcić mieszkańców do udziału w nich oraz promować aktywne spędzanie czasu wolnego i zdrowy styl życiapowstał projekt pt. „Wolę Lesznowolę. Paszport LesznoWolaka”, realizowany w ramach gminnego programu profilaktyki uzależnień.

Pierwsze wydarzenie w ramach tego projektu, to gra terenowa Stop hejt! Odkryj Twoje SuperMoce! . 

W niedzielne popołudnie całe rodziny wyruszyły z punktu startowego zlokalizowanego przy parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalencewyposażonew mapę-scenariusz by w lesie szukać wskazówek i rozwiązywać zadania. Odwiedzając kolejnepunkty na trasie gry terenowej,uczestnicy konfrontowali się z sytuacjami zachowań antyspołecznych, w tym problemem hejtu i nietolerancji. Samodzielniemusieli podjąć decyzję o tym, jak w danej sytuacji postąpić. Wybór, jakiego dokonali określił, które SuperMoce udało im się zdobyć, a były to m.in.„empatia”, „życzliwość”, „zaradność”, „opiekuńczość”,„męstwo”,„uczciwość”.Każdy Uczestnik gry otrzymał swój atrybut – Tarczę SuperMocy, którą mógł zapełnić kolejnymi sprawnościami. Gra została tak skonstruowana, aby nikt nie opuścił jej bez choćby jednej sprawności. Zdobycie określonej liczby sprawności pozwoliło na dołączenie do zacnego grona Drużyny SuperBohaterów! Na mecie zlokalizowanej na Górkach piaskowych przy ul. Brzozowej w Magdalence czekały na wszystkich Eko warsztaty. Można było posadzić roślinkę, zrobić magnes na lodówkę lub ukraińską lalkę Motankę. Gra odbywała się w wersji dwujęzycznej -polskiej i ukraińskiej , dzięki temu mogli w niej wziąć udział również przebywający na naszym terenie goście z Ukrainy.

W zabawie wzięło udział:  w polskiej wersji językowej – 412 osób, zaś w ukraińskiej – 35 osób.

Podczas gry wydano pierwsze Paszporty LesznoWolaka, któryjest dzienniczkiem aktywności mieszkańców w otwartych wydarzeniach organizowanych do końca roku  na terenie gminy pod szyldem „Wolę Lesznowolę”.

JAK TO DZIAŁA?

  • Śledź profil https://www.facebook.com/WoleLesznoWole, gdziepoznasz kalendarz wydarzeń dla Rodzin z Gminy Lesznowola.
  • Zabieraj Twój Paszport LesznoWolaka na wszystkie wydarzenia rodzinne w Gminie Lesznowola.
  • Za udział w każdym wydarzeniu zbieraj stemple na Paszporcie – stemple zdobędziesz na stoiskach organizatorów wydarzeń.
  • Zdobycie 11 stempli upoważnia do odebrania nagrody dla AKTYWNYCH MIESZKAŃCÓW!

Janina Szulowska
Pełnomocnik Wójta ds. profilaktyki uzależnień

 Więcej informacji o Paszporcie LesznoWolaka „Wolę LesznoWolę!” na gminnym fanpage https://www.facebook HYPERLINK „https://www.facebook.com/WoleLesznoWole”. HYPERLINK „https://www.facebook.com/WoleLesznoWole”com/WoleLe…

Skip to content